Při myšlence jak nejlépe popsat Total Overdose mě už při hraní napadlo že je to vlastně taková puberťácká akce. Už jenom ten příběh. Přední agent NSA je zraněn a tak za něj práci dvojitého agenta v mexickém drogovém kartelu převezme brácha, který se do teď jen poflakoval po plážích a když už měl co do činění se zákonem bylo to spíš na druhé straně barikády. Nagelovaný frajírek Ram tak najednou začne střílet a řídit jako profesionál, v džungli oblečený jen do košile rozmetávat celé armády, odhalovat spiknutí v nejvyšších kruzích bezpečnostních úřadů USA a holky mu samy padají do náruče, přesto že se chová jako namistrovaný h*vado.

Total Overdose se prostě nebere nijak vážně a servíruje téměř bezmyšlenkovitou, rychlou a drsnou akci v kombinaci s dávkou sice trochu stereotypního a lehce přízemního ale i tak zábavného humoru. K úspěchu tak nestačí jen nepřátele sejmout ale udělat to i rychle a hlavně co nejvíc stylově. Hlavní hrdina tak střílí v saltu o zeď, ve zpomalených skocích jako Max Payne, při vyskakování z jedoucího auta atd. Ještě větší šíleností jsou pak speciální pohyby kdy Ramovi k likvidaci protivníků stačí běhat jako rozběsněný býk, předvést trojitou piruetu se škorpióny v rukou či zničehonic vytáhnout odkudsi dvě kytarová pouzdra skrývající kulomety ;)

Co se však i s přihlédnutím ke stylu hry "nebrat se příliš vážně" a roku vydání nepovedlo je grafika, která je prostě slabá a také zasazení hry do otevřeného světa alá GTA ve kterém na rozdíl od zmíněné série ale není moc co dělat a i velikost samotného města je k nějaké volné zábavě jednoduše malá. Velkou náplastí na nedostatky je ale povedený soundtrack nabízející to nejlepší z Mexické, převážně hip hopové scény a několik narážek na filmy apod.

Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát tak Total Overdose není vůbec špatná hra. Stačí si jen uvědomit že ne každá hra musí mít srdcervoucí příběh a perfektně vyladěnou hratelnost. Občas ke spokojenému hraní stačí přepnout mozek do úsporného módu, přejít nejlépe s úsměvem nějaký ten nekorektní vtip a vrátit se do pubertálních let kdy nic na světě nebylo důležitější než bejt co nejvíc cool. A to v každé situaci, třeba i při rozbíjení drogových gangů ;)
stylová frenetická akce zasazená do mexika s výborným soundtrackem, která je překvapivě zábavná i 15 let po vydání. hodně tomu pomáhá fakt, že lze přeskočit všechny ty open-world pasáže (které nezestárly nejlíp) a mise pouštět rovnou z menu. největší plus jevšak to, že se hra nebere vážně. jak by taky mohla se všemi těmi explozemi, stupidním humorem, a klišoidním příběhem?

Pro: soundtrack, humor, dynamická akce

Proti: open-world

Pro mě obrovská guilty pleasure. Jasně, je to tupé, je to založené jen na frenetické akci plné adrenalinového soundtracku, vtípky jsou na hranici tuposti, nevypadá to bůhvíjak, ale ty boje jsou prostě geniááááální, neskutečně si je užívám. A vo tom to je, no ne?!

Pro: Soundtrack, popkulturní narážky, návykové boje, ...

Proti: Chvílemi tupé a trapné, nic na co byste vzpomínali i po letech.

Vemte něco málo z GTAčka, přidejte k tomu efektní komba a pohyby, stylovou hudbu a dejte to do dost slabé grafiky a máte Total Overdose. Je sice sranda se rozjet autem (který se dost divně ovládá) do davu nepřátel, vyskočit a nechat ho vybouchnout, jo, poprvé, podruhé, i popáté, ale ne po stočtyřicáté. A to platí pro všechny "cool akce" v téhle hře. Prostředí se sice obměňuje, nicméně nápln je pořád stejná a po celkem krátké době začne dost nudit.

Ačkoliv hra měla být humorně pojata, i přesto mě neuvěřitelně iritovaly španělský názvy všeho možnýho "po americku" (např. město Los Toros - býci - wtf? co to jako má bejt?) a přiblblá a ošklivá grafika. No, co říct závěrem? Snad jen, že tuhle hru nestojí za to dohrát, tak se o to ani nepokoušejte, ale jestli hledáte zábavu tak na hoďku, pak prosím, přijemnou zábavu.

Update 15.08.08:
No tyjo, to si snad sám ze sebe dělám prdel, já sem fakt napsal býci s měkkým? :D:D:D

Alternativa:
Grand Theft Auto III

Pro: Hudba, akrobacie, bullet-time, svižnost

Proti: Grafika, americká španělština, stereotyp