Myslím si, že námořní hry už jsou nápadově víceméně vyčerpány. Přišli nečekaně s Port Royale, který jsem hrál až do zemdlení. Následoval fantastický remake Sid Meier´s Pirate, kde jsem si kromě námořních bitev mohl také zabojovat hezky pěkně na palubě lodi ve 3D. No a tak se tvůrci námořních her, kteří piráty dali do centra herního dění nedali zahanbit a vytvořili hru Tortuga: Two Treasures, která by měla obsahovat jak námořní bitvy, tak 3D akci na souši nebo loďi. A ze začátku to vypadá skutečně moc hezky. Videosekvence jsem si užíval, příběh mě bavil a celé to velice pěkně ubíhalo. Po asi dvou až třec hodinách mi ale vše začalo přicházet stereotypní a neskutečně jsem se rozčiloval při oné 3D akci, které ve hře je bezpočet a všeobecně hrozně nudí, protože cyklicky přenáší hráče z bodu A do bodu B arkádově a naprosto obyčejně. Tady je vidět obrovský kvalitní rozdíl mezi námořní strategií, kde si v roli piráta brázdíte moře ve svém škuneru, což Ascaron bezpečně ovládá na jedničku a arkádové mydlení, ve kterých je nováček a také to tak dopadá. Ve výsledku se člověk těší na námořní bitvy, které časem také nakonec budou otravné, stejně jako výsledný příběh, který mě ještě na začátku docela bavil. Tak to u mě nakonec dopadlo, že se tvůrci snažili, jak jen jim to šlo, ale ve výsledku mě ničím nezaujali. Proto nakonec takovéto hodnocení.

Pro: Námořní sekvence jsou bomba

Proti: 3D akce jsou pro změnu hrůza