Tomato Way

07.12.2016

Světu už dávno nevládnou lidé, hlavním protagonistou je mladé rajče, které se živí lovením monster. Práce ho zavede do nenápadného pajzlu u cesty, kde se má setkat s místním šerifem, nicméně se ukáže, že jsou zdejší štamgasti posednutí. A tak se musí rajče probojovat se svou věrnou vidličkou skrz démonické karotky a nenažrané okurčičky a prozkoumat rozsáhlé podzemí pod hospodou.

Tomato Way se řadí mezi bezrozpočtové akční hry z prvního pohledu. V béčkovém podání hra servíruje situace humorné, bizarní i hororové a především nešetří na krvi. Hra kromě hodinové kampaně nabízí i arénu, kde můžete testovat svou obratnost proti nekončícím záhonům démonické zeleniny.

Béčkový splatter co + - nezklamal. Zajímavé grafické pojetí, několik slušných WTF momentů a popravdě ani po dohrání nějak nevím, čeho jsem to byl právě svědkem... Abych vypích i nějaký zápor, tak ovládání, hlavně boj s chladnými zbraněmi, hodnotím jako nemotorné. Mizerný systém ukládání. A herní doba se při nejlepším zastaví na hoďce a půl (z proklamovaných 10). Jsem si říkal, to se to pěkně rozjíždí a bum poslední dvě kapitoly ze tří jsou otázkou pár minut.