Jelikož jsem pod vánoční stromeček nedostal pouze samotnou hru Rainbow Six 3: Raven Shield, ale celý herní balíček Rainbow Six 3: Raven Shield Gold Edition, který obsahoval i datadisk Athena Sword, mohl jsem si prodloužit vynikající herní zážitek při plnění dalších zadaných úkolů.

Oproti původní hře, na kterou datadisk volně navazuje, je zde pouze osm misí, ale zato se odehrávají na rozsáhlejších mapách. Samotné mise jsou podle mě o něco jednodušší, protože v Raven Shield se mi stávalo, že jsem musel některé mise opakovat třeba desetkrát, ale zde třeba ani jednou. Dále se tento přídavek liší tím, že některé mise jsou omezeny časovým limitem, který máte na zneškodnění bomb. Ten je někdy opravdu přísný, ne kvůli obtížnosti, ale kvůli tomu, že se bomba nedá najít. Nově přibyli i další druhy zbraní, ale já jsem většinou používal jen ty, na které jsem byl zvyklý z původní hry.

Rainbow Six 3: Athena Sword není špatná hra, ale mohla by být o poznání delší, protože při správném postupu lze například poslední misi dohrát za méně než minutu.

Pro: rozsáhlejší mapy, nové zbraně, hratelnost

Proti: krátká herní doba

Athena Sword nabízí bohužel docela málo misí, ale na druhou stranu se jedná o vcelku nápadité kousky. Především vysvobození VIP z hotelu, či zneškodnění několika bomb zaráz s časovým limitem byly solidně napínavé mise, které vyžadovaly kvalitní strategii. Jelikož jsem si hru dal v rámci Herní výzvy 2018 na nejtěžší obtížnost, občas jsem se potrápil, ale ke frustraci ani tak nedošlo. Pro fanoušky série je toto "must play" počin.