They Came From the Skies

24.08.2007

Křiklavý font názvu hry a vůbec celý námět předního coveru, zobrazující archetypálně vypadající, létající talíře, ničící lidské město, dává tušit, že se jedná o nevážně pojatou záležitost. Vlastně už věkový rating 3+ mluví za vše.

Budgetová letecká arkáda tak připomíná hollywoodská filmová béčka z 50. a 60. let 20. století, která svým zpracováním a pojetím dnes budí na tvářích diváků úsměv, byť to jejich tvůrci, v době vzniku filmů, třeba nezamýšleli.

Zabránit ovládnutí Země agresivními mimozemšťany je cílem hry a náplní všech dvaceti misí. Děj je zasazen do 60. let a tomuto období odpovídá i úroveň letecké techniky, kdy hráč prostřídá několik druhů dobových stíhaček a bombardérů, ale i mimozemských vzdušných plavidel, která se mu podaří ukořistit. Všechny získané stroje jdou dát do hangáru a upgradovat. Ve vzdušných bojích nad různými místy naší planety dojde ke střetnutí s roji talířů chránících obrovské mateřské lodě, ale hráč se bude muset utkat i s některými lidskými protivníky, kteří se kvůli infekci nedobrovolně stali přisluhovači agresorů z vesmíru.