The Winter Rose

Winter Rose

09.11.2005

freeware

Před dávnými časy, ale zase ne tak dávno, vedli lidé na Zemi pokojný život a na zlo vzpomínali jen ve svých zkazkách a pověstech. Bohužel jejich štěstí nemělo dlouhého trvání. Bylo totiž neočekávaně zkaleno tyranií mýtického stvoření úctyhodných rozměrů – ledovým drakem.

Tam, kde kdysi vzkvétaly říše a smích byl na denním pořádku, bychom teď radostnou náladu hledali marně. Království byla stižena pohromou, po které zůstala jen zmrzlá půda a nemilosrdná zima, krutá jako noc na vrcholku Mount McKinley. Teplo je nyní ceněno výše než zlato. Nikdo neví, jak se soptící bestie zbavit. Jediná ryšavá Rose má odvahu se mu postavit.

Podaří se jí najít recept na okřídleného Goliáše?

The Winter Rose je krátká, ale roztomilá adventura sierrovského střihu vytvořená v enginu AGS. Sice nenamluvená, zato opatřená vlastnoústně vytvořenými zvuky a Vivaldiho hudbou. Vše je zasněžené, vločky se vznášení vzduchem, hrdinka Rose za sebou při chůzi zanechává ve sněhu stopy a čas od času narazí na nějaké to NPC.

Rozhovory jsou vetšinou vtipné (zvláště s nihilistickým supem, načerno pracujícím krtkem), jejich nevýhodou je prezentace pomocí smyčky (prostě klikáte tak dlouho, dokud se NPC nezačne opakovat) a ne jako dialogové možnosti. Puzzly jsou celkem vypečené, jde o používání předmětů na místa na herní obrazovce či v inventáři.

Zkrátka, je to povedená jednohubka, přesně taková, kterou jsem hledal do kategorie Zimní radovánky...