Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Will II: The Castle

60
1 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1999 PC
Vývojáři:
Ambrosine's Games
Oficiální stránky:
http://www.ambrosine.com/will2.html
Vaše teta zemřela a zanechala po sobě útulný hrádek. V tom hrádku je schovaných deset diamantů - a kdo je najde, přijde si na malou, sedmimístnou sumičku...

The Will II: The Castle je krátkou adventurou z vlastního pohledu s renderovanou grafikou, která ovládáním připomíná hry od Legend Entertainment: mezi jednotlivými obrazovkami se hráč pohybuje pomocí směrové růžice, kromě čtyř základních směrů je v některých místnostech možný pohyb horizontálně či vertikálně. Veškeré puzzly spočívají výhradně ve sbírání předmětů a jejich následného použití z inventáře, ve kterém jsou jednotlivé položky uvedeny v textové formě.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
I tato adventurka byla součástí prvního speciálu časopisu Pevnost. Samotný pohyb hrou a sbírání předmětů je řešen dobře (levým tlačítkem myši), nicméně jejich použití nebo dokonce vzájemná kombinace v inventáři (pravým tlačítkem) je velice krkolomné. To je asi největším nedostatkem této hříčky. Pro případné zájemce ještě musím upozornit, že instalátor hry je šestnáctibitový, takže se na současných počítačích nedá spustit, i když samotná hra poté funguje bez problému (mít virtualizovaná XPčka se vždycky hodí).

Kde jsou ty časy, kdy jsem byl vděčen i za takovýto titul... dohrál jsem jej tehdy, dohrál jsem jej i dnes. Tak třeba za dalších sedmnáct let znovu (nemluvě o tom, že mi trvalo sedm let, než jsem se dokopal k jejímu přidání)... a nebo si konečně zahraji i díl první, i když ten je z pohledu třetí osoby a renderovaný avatar vypadá v tomto případě dost otřesně...
+7