The Terminator 2029

1992

Příběh na motivy známého filmu nás zavádí do roku 2029, kdy se svět ocitl na pokraji zkázy a probíhá válka mezi stroji, jež řídí inteligentní systém Skynet a proti nim stojí zbytek přeživšího lidstva. Ve hře se ujímáte role jednoho z členů jednotky Johna Connora, který se navléká do svého ACA (Advanced Combat Armor) a vyráží vstříc nepřátelům a úkolům, jež vám přidělí každá z misí. Po splnění všech úkolů jsou nepřátelé poraženi a svět je zachráněn.

Každé misi, jichž je celkem 19, předchází uvítací briefing, který vás provede vaším úkolem, přičemž úkoly většinou spočívají ve zničení nebo vystřílení určitého strategického bodu nepřítele. Poté, co se oblečete do vašeho pancéřovaného brnění, vidíte skrz hledí se zaměřovačem zničenou krajinu před sebou, dále máte k dispozici mapu a radar. ACA má výměnné sloty na zbraně, které mohou být v průběhu boje mezi sebou měněny. Hra je viděná pohledem první osoby, s možností otáčení o 90° a je již druhým titulem vývojářů Bethesda Softworks, který je založený na licencovaném filmu Terminator.