The Shield: The Game

leden 2007
09.01.2007

The Shield je 3rd person akce na motivy stejnojmenného televizního seriálu u nás známého jako Policejní odznak, ve které potíráte zločin v ulicích Los Angeles v kůži detektiva jménem Vic Mackey. Příběh je alternativní linkou k seriálu a točí se kolem vlakové loupeže, odcizených zbraní a války gangů. Hra se stejně jako seriál vyznačuje netradičními metodami vyšetřování, jako je rozmlácení vybavení bytu vyslýchaného, vymáchání jeho hlavy v záchodě či připálení na sporáku.

Poměrně často si užijete boj na blízko, a to buď pěstmi, nebo pomocí basebalové pálky či nějakého jiného předmětu. Střelba je zde spíše okrajovou záležitostí, což je díky povaze hry vcelku pochopitelné, a tak Vic bude mít k dispozici pouze tři střelné zbraně, které však plně dostačují. Mise, při kterých se lze ukrývat za různé překážky či vykopávat dveře, většinou plníte sami, ale občas jsou k vám přiděleni i vaši kolegové.

Za každý nezákonný postup se zvyšuje jakýsi ukazatel nepříčetnosti, při jehož naplnění se daná mise musí opakovat. Po každém úspěšně splněném úkolu se však vracíte zpět na policejní stanici, kde můžete odevzdat nalezený nelegální materiál, čímž dojde ke snížení hladiny tohoto ukazatele.