The Seven Gates of Jambala

1989
1990

Hra vás přenese do říše fantazie v roli kouzelnického učně Draviona, jehož úkolem je nalézt sedm částí magické hole. Části hole se ukrývají v sedmi jeskyních, umístěných na jednotlivých plochách. Kromě jeskyní se na úrovních, které nutně nemusí následovat v řadě za sebou, nachází sedm měst, hlídaných sedmi strážci (čti bossy). Pokud už se jednou ocitnete ve městě, musíte nalézt jeden z klíčů k sedmi branám otevírajícím vstup do jiného světa (čti levelu).

The Seven Gates of Jambala je 2D akční jump and run s adventurními prvky. Jednotlivé úrovně nejsou poskládané jedna za druhou, jak jsme většinou zvyklí, ale probíhají paralelně a mají řadu vzájemných spojitostí, které musí Dravion využít ve svůj prospěch. Ve městech tak musí například odhalit ukryté příbytky lidí, kde lze něco nakoupit nebo si vyžebrat. S pomocí kladiva, které nosí za pasem, může odhalit zlaté žíly nebo úkryty bonusových předmětů.