"Stealth akce a prostředí druhé světové války v okupované Paříži? No, výborně, sem s ní!" Řekl jsem si, ovšem po vydání se zjistilo, že to až tak horké nebude. Ovšem po pár minutách hraní mi bylo úplně jedno co se naslibovalo, celé mě to ihned od začátku pohltilo a bavil jsem se hlavními misemi, vedlejšími misemi, sabotážemi, nebo obyčejným lezením po barácích, kde jsem třeba mohl sednout za protiletadlovou zbraň a sestřelit si německý Zeppelin.

Ještě ale předtím, než se seznámíte se všemi herními mechanizmy celé hry, poslouží Vám prolog jako velmi dobré pochopení děje, které je velmi jednoduché. V rámci příběhu se jedná o prachobyčejnou pomstu, která nebude až tak jednoduchá, jak se může zdát. Plněním hlavních misí totiž osvobozujete jednotlivé části města a otevírá se Vám tak postupně i zbytek Paříže, kde se nacházejí jednotlivé odbojářské buňky. Odměnou se stává tzn. kontraband, za který se dají koupit nové zbraně, dovednosti atp.

I když se mnohým nelíbí zkopírování herních vlastností z jiných titulů a připadá jim to tak jako slepenina všeho nejlepšího. Herně to má pořád hlavu a patu a vše je herně použitelné, aniž by tak utrpěla hratelnost. Největší chybou je, že po odehrání hlavní kampaně, vedlejších misí, závodů, Vám už nezbývá mnoho možností, jak s hrou naložit. Sabotování přejde po pár hodinách a hru to tak docela potápí, pak už přichází strašný nepřítel stereotyp, který je možná horši něžba banda nacistů v transportéru.

Pro: dobová hudba, všemožné vehikly, perky, prostředí, sabotáže, přestřelky,

Proti: po odehrání minimum možností, jak se hrou pokračovat, jízdní model, občasné chyby,

The Saboteur mně ležel v hlavě delší dobu, potom přišla Herní výzva 2017 spolu s příhodnou slevou, a tak jsem šel do toho.
Zpočátku to bylo docela fajn. Třeba závodní okruh, a tak trochu i dobové zasazení, mně na moment připomnělo Mafii. Ale ten pocit velmi rychle vymizel. Čím víc jsem to hrál, tím víc mě to štvalo. Ani vlastně nevím proč.

The Saboteur mně nesednul, a to ani přes jisté světlé momenty. Nějak nemám sílu pokračovat a snažit se to dohrát. Moje herní výzva tak selhala hned v 1. bodě, a už teď vím, že selhala i jako celek. Na začátku roku to vypadalo, že na hraní bude víc času...

Selhaná herní výzva 2017, kategorie 1. "To je člen" = nesplněno
Tohle je dort uvařen více méně z toho nejlepšího,ale funguje to??Je to o dost lepší jak GTA,ale taky o dost horší než MAFIA.Je to trochu assasins creed,trochu Hitman..malinko prince of persia.No a ono to pohromadě vcelku funguje.
Story klasika.Hlavní hrdina sympaťák který k sobě má dvě pěkný baby.
Celkem dobře se to hraje už jen proto že jste(na normál) téměř nesmrtelný,což mě na druhou stranu připravilo o jisté kouzlo.Hru jsem hrál spíše jako hopsačku a docela se to dalo,přesto jsem se přistihl že hraju jakoby s povynosti nebo chceteli strojově.Tupě jsem chodil,jezdil a tak nějak sem si moc neužíval to co se kolem mě děje.Sem tam někde projedu záteras,což není žádný problém.Stačí vyjet z rudého kolečka kolem vaší šípky a jste zase v cajku,i přes to že ještě před chvílí za váma jelo několik motorek.
Už od půlky hry jsem tušil kde proběhne velké finále,které není zas tak velké a spíš mě dost zklamalo.
Moje hodnocení je vysoké především proto jak mě hra uchvátila ze začátku,to jsem dával 95%..Postupem času jsem začal střízlivět a zjišťovat že to není zas taková bomba.
Za celou dobu hraní mě tam chyběl nějaký silný zážitek co by mě uzemnil..jako třeba u MAFIE která uzemňovala prakticky neustále.
No a co mě vyloženě sralo,ale zas takový problém,jak se postupem času ukázalo bylo že mi nefungoval SAVE nechápu to..jestli jsem měl nějakou divnou verzi nebo to byla chyba hry..každopádně uložení před klíčovou přestřelkou mě po jeho následném načtení hodilo někam do baru a to jsem fakt nepobíral.
Co závěrem..tuhle hru jsem dohrál..jako celek se mi líbila a fungovala,ale jednotlivé kousky už tak dobré nebili…musím to znovu nadhodit tu zmíněnou nesmrtelnost…jo je fajn že díky tomu celkem v klidu ujedete pronásledovatelům,ale už je to moc když po vás pálí půl Paříže a vy pořád žijete..nebo sem si s klidem uprostřed palby vylezl na střechu a pěkně se schoval… je to zkrátka jeden z kladů,protože ubývá frustrace z nekonečného opakování misí,ale na druhou stranu se ztrácí takové to kouzlo že jste jen člověk.

Pro: Hrdina,děvčata,auta,nesmrtelnost,atd.

Proti: nesmrtelnost,místy nuda,nefunkční SAVE atd.

-1 +5 −6
Teď sem to hrál asi hodinu(kdy polovinu času zabraly loadningy) na normal obtížnost a už nejde vydržet u dalšího hraní.
Kolik her Sabouteur výkráda?Mafia,wolfenstein,assasins creed,gta...

Proti:hlouposti typu:abys dojel na trať ukradni auto a ujeď hlídce,linearita,odezvy v olvádání,nesmrtelnost pří jízdě v autě,miliardy ignorantských chodců kteří všude chodí abyste je mohli přejet

Pro: hezké menu a obrázky při loadingu

Proti: každý druhý loading tvrvá minimálně 2 minuty,grafika,hardwarové nároky,dabing,ostatní řidiči

-5 +13 −18
Nic jsem od hry nečekal, takže jediný co mě mohlo potkat bylo nadšení. To se ale nekonalo. Je to smíšenina několika her v jeden divnej a ne moc přesvědčivej celek. Asi před rokem jsem hrál druhý díl Kmotra, který se mi nelíbil graficky, zvukově a ani příběhově, navíc to byla hrozná nuda. Když jsem hrál Asssassins Creed, blahem se mi roztékal obličej z toho, co viděl. Mafie zase měla perfektní dějovou linii a GTA alespoň několik zábavných (originálních) prvků. Zatim co Saboteur míchá všechno dohromady a vůbec se to nedaří. Je sice hezký skákat po Paříži na místo Jeruzaléma, ale přece jenom, Assassins creed může být jenom jeden. Grafika je v černobílém zabarvení sice snesitelná, ale když se to vybarví? To vážně ne! Jízda v autě? To taky ne, neni to sice závodní hra, ale ta jízda je natolik nereálná, že raději běham po světě pěšky. Ale abych jenom nekritizoval: když se rozhodnete popadnout samopal a řešit situaci hlučným stylem, hra se stává poměrně zábavnou a veškerá nuda a nedodělky z předchozích vět komentáře náhle na pár minut opadá. To šplhání po budovách je taky fajn, ale už to neni taková zábava jako v již zmiňovaném Ass...

Pro: akce, celkem příběh

Proti: grafika, vozidla a jízda v nich, kopírovaní herních hitů (ať už dobrých či špatných), zbytečnost celé hry

-5 +7 −12