Štvrtý diel z puzzle hernej série nesúci názov The Room . Hra mi absolútne vyrazila dych po posledných dvoch dielov, ktoré boli priemerne a miestami aj otravné ale toto je úplné iné kafe, ktoré mi viac pripomína prví diel. Príbeh je tu viac rozvinutý a stále vám na všetko nedáva odpoveď a to sa mi osobne páči. Dúfam, že pokračovanie bude aj v tomto duchu.

Grafika, hudba, atmosféra aj príbeh sú úchvatne spracované a nádherne k sebe zapadajú ako nádherne na maľovaný obraz. Hádanky a hlavolamy sú celkom jednoduché ale stále dokážu uchvátiť aj sa sem tam nad nimi človek zapotí. Síce hra neobsahuje ďalšie konce ako to bolo u trojky ale to mi ani nechýba.

Už sa teším na ďalší diel.

Pro: Hádanky, Príbeh, Hudba, Atmosféra, Vizuálizácia

Čtvrtý díl ságy The Room je opět trošku jiný, než předchozí díly. Tentokrát se hra odehrává na půdě ve vile, kde se nachází domeček pro panenky. Hráč pak pomocí čočky vstupuje do jednotlivých místností domečku a řeší puzzly ve stylu předchozích her. Příběh je klasicky vyprávěn pomocí řady dopisů a tentokrát mě zaujal více, než u předchozích dílů. Co jsem ale potom už nepobral byl úplný závěr při rituálu se získaným null krystalem.

Oproti předchozímu dílu mi hra přišla o dost kratší, ale také intuitivnější a jednodušší. Zajímavý je systém místností, kdy nějaká akce z jedné místnosti může ovlivnit něco v jiné místnosti. Také se mi líbí, jak vždy dojde k uzavření místnosti, pokud se z ní získá hledaný předmět. Díky tomu tam ta místnost zbytečně nerozptyluje a nenavozuje pocit, že by se tam bylo potřeba vracet a zkoušet aplikovat nový předmět. Pro případné zákysy ve hře je zde opět přítomna klasická nápověda, která nejprve zobrazuje jednoduchý tip a až později detailní popis, co se má dělat.

Graficky se hra také povedla, líbí se mi, jak jsou různé místnosti stylizované. Asi nejvíce se mi líbilo ve studovně a v japonském salonku. Hudba zase tak moc nehraje, prakticky jsem se vždy zaposlouchal jen do typických The Room motivů v menu.

Tento díl mi přišel asi nejvíce pohodový, ze všech čtyř, co jsem měl čest hrát. Pro fanoušky předchozích dílů to bude příjemný přírůstek do série a myslím, že si hru užije skoro každý hráč logických casual her.