The Mysterious City: Golden Prague

Záhadné město - Zlatá Praha

18.07.2008

Známý profesor zmizel z muzea, kde byl viděn naposledy. Teď už to bude jen na vás, zda bude profesor nalezen. Může být kdekoliv, v muzeu, na Pražském hradě, ve Zlaté uličce, anebo někde úplně jinde. Praha má mnoho zákoutí, kde se může roztržitý profesor ztratit.

Hidden object adventura ze série her The Mysterious City nás tentokrát přivádí do Prahy, kde v mnoha lokacích ukazuje její krásy. Většina lokací je tvořena převážně fotografiemi různých pražských zákoutí, ve kterých jsou obrázky jednotlivých předmětů. Hledání konkrétních objektu ze seznamu je cílem hry, kterou doplňuje několik logických miniher.

V České republice hru vydala v českém překladu pod názvem Záhadné město Zlatá Praha firma Špidla Data Processing.

Rekneme si to takhle, soudruzi. Tohle se moc nepovedlo. I kdyz je lakadlo maticky stovezate silne, na utahnuti cele hry jen s pomoci nekvalitnich fotografii nestaci. Od roku 2008 prece jen usel poradny kus cesty: kdyz uz se nabizeji dva rezimy obtiznosti, tak ani na easy by nemel odtikavat cas - devadesat minut na devet oken (HO sceny i Poznej deset rozdilu) je sice na jednu stranu dost, ale i tak to jednoho dokaze vystresovat. K tomu si pripoctete opravdu hodne spatne viditelne predmety v HO scenach a diky spatne kvalite fotek i velice zle rozeznatelne rozdily v tom druhem typu hadanek. Zapomente na pribeh, zapomente na dabing - po prekonani deviti oken jste odmeneni par policky komiksu a sranda zacina odznovu, jen ten casovy limit se vrati zpatky na 90 minut.

Zkratka, ruce pryc...