Tak dvojka mě bavila překvapivě víc než první díl. Proč to?

První důležitá věc je, že tu jsou konečně povolání na výběr, bez nutnosti si je kupovat v DLC. Můj mechanik mi sedl více než hunter v prvním díle. Jeho plamenomet a granátomet, plus mechanické jednotky a věže co si vytvoří, dokáži způsobit solidní paseku.

Další věc je odboj. Základna nyní nabízí možnost posílat své jednotky na různé mise, a úspěch se odvíjí podle zvoleného velitele, který jednotku povede. Novinkou je i chiméra, která bojuje po Helsingově boku. Chiméra může být taky poslána na mise, kde loví, získává zkušenosti a může najít různé poklady.

I obranná část doupěte doznala změn. Je nyní již volitelná, nabízí nové pasti, střídá mapy a působí celkově lépe oproti jedničce. Trochu jsem se obával že se budou recyklovat nepřátelé z původní hry, což se naštěstí nekoná. I lokace, přesto že se nějak významně nemění prostředí mě bavily. Soundtrack se mi taky trefil do vkusu.

Je až s podivem, jak stačí několik změn ke zlepšení zážitku z původní hry, a vylepšit pokračování tak, aby to vše fungovalo lépe a pocit po dohrání byl pozitivní.
Učesanější jednička, díky stejnému enginu a lehce zrecyklovaným kulisám by ji jeden měl za datadisk. Avšak stále jsem si užil nenáročné klikání na rozmanitá monstra, rozdělování bodíků do obohaceného stromu schopností, držkující společnici a nezatoulal se ani humor. Polevily úmorné spawnovačky (když pominu město na začátku a pár bossfightů) a tower defense minihra doznala balancu. Nové aktivity v doupěti mě tolik nezaujaly (trénování velitelů/vojska a chiméra), ale beru je jako vedlejšáky.

Stabilní zábava, stejně jako jednotka.

Pro: pořád to má unikátní Van Helsing atmosféru, parťačka, humor, import postavy, úpravy spíše k lepšímu

Proti: Catharina nedostala nové skilly, trochu kratší než předchozí díl