Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Floor is Jelly

78
3 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
logická > nezařazeno
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
30.05.2014 PC
Vývojáři:
Ian Snyder
Oficiální stránky:
http://thefloorisjelly.com/
Jak byl vypadal svět, kde by vše bylo vytvořené z želé? Na tuhle otázku odpovídá hra jednoho tvůrce The Floor is Jelly.

Jedná se o logickou plošinovku, ve které máte za úkol se za pomocí všudypřítomného želé proskákat na konec mapy. Budete také muset využívat různých vychytávek, které vám třeba otočí mapu o 90°, nebo zpřístupní jinak nedosažitelná místa. Smrt není ve hře nijak penalizována, jednoduše se objevíte na začátku dané mapy.

Soundtrack ke hře složil skladatel a hudebník Disasterpeace, který se již kupříkladu podílel na hudbě ke hře Fez.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Skákačka, kde je vše z želatiny? Zní to roztomile, vypadá to krásně, hrajete se to dobře a zní nádherně. Poslední kapitola mi udělala velkou radost - samotný proces tvorby jako finále hry? Díky! Škoda jen občasných snížování FPS a chybějící možnosti nastavení.

Pro: finální kapitola, audiovizuál

Proti: občasné snižování FPS, nemožnost nastavení prakticky všeho kromě hlasitosti zvuku

+11
  • PC 75
Jedná se o puzzle plošinovku, která je velice jednoduchá na ovládání a na herní principy. Má úchvatnou grafiku, skvělý hudební doprovod a velice zajímavé herní mechaniky. Ovšem, musíte být trošku masochista.

Hra ze začátku působí velice vlídně a mile. Nic moc se po Vás nechce, jen skáčete od startu do cíle, vizualizace je pestrá s příjemnou hudbou, fyzika želatiny je dobře zpracovaná a hra Vás postupně učí, jak se vypořádat s dalším průchodem. Nicméně postupně začne přibývat puzzlů, které začnou být razantně obtížnější a průchod Vám tak zabere i několik pokusů. Navíc herní prostředí se mění do temnějších barev a hra začne působit až psychadelicky. Ale více raději neprozradím.

Zajímavostí je, že se lze mezi jednotlivými pasážemi vracet a také, že lze narazit na jedné obrazovce na dva různé konce. To zprvu působí poněkud podivně, ale má to svůj důvod v pozdější části hry. Hra působí velice na audiovizuální vjem hráče, především pak v pozdější části hry.

Hru mohu doporučit lidem, kteří hledají skákací puzzle hru se zajímavou herní mechanikou. Avšak pro někoho může být na škodu, že je hra zhruba od poloviny výrazně obtížnější. Některé části se musí pečlivě natrénovat, než je hráč zdolá. Na druhou stranu to může někdo brát jako výzvu. Herní čas, v závislosti na zvládnutí jednotlivých puzzlů, činí zhruba 2-4 hodiny.

Pro: herní mechaniky, hudba, grafika

Proti: nadměrná obtížnost, ve hře neni restart (pokud se zaseknete, tak jedině Alt+F4)

+10