The Entente: WWI Battlefields

Entente, WWI: The Great War

06.02.2004

Entente je realtimová strategie zasazená do první světové války. Nabízí celkem pět kampaní za nejvýznamnější mocnosti (Německo, Francie, Velká Británie, Rakousko-Uhersko a Rusko) a samostatné mise, které zpracovávají další bitvy Velké války. Bojuje se zde jak na souši, tak i na moři a ve vzduchu. Paradoxně však chybí zákopy, které jsou s 1. sv. válkou spojené snad nejvíce. Jednotky i budovy jsou zpracovány s přihlédnutím k reálným vzorům, místy se však autoři od reality odchýlili, z důvodu vybalancovanosti všech pěti armád.

Kromě vojáků a dobové techniky se hráč musí věnovat i ekonomické stránce války, těžit suroviny (zlato, jídlo, dřevo, ropa a železo, důležitou roli hraje i elektřina) a stavět budovy. Pro zjednodušení je možné si zapnout ekonomického poradce, který se o těžení, stavění a trénink jednotek stará místo hráče, přítomen je i poradce vojenský, který naopak řídí bitvy (a oba mohou být zapnuti ve stejný čas). Budovy slouží nejen k produkci jednotek a vylepšení, ale mohou plnit i funkci obrannou - vojáci mohou budovu obsadit a bránit se útoku z ní. Na mapě smí být v jednu chvíli až 80 tisíc jednotek (platí pro multiplayer, který je k dispozici pro až osm hráčů - jedna strana je omezená na 10 000 jednotek). Multiplayer je k dispozici přes internet či po síti LAN, pro jednoho hráče jsou dostupné ještě náhodné mapy.

Titul vyšel v roce 2003 nejprve v Rusku a poté ve Velké Británii, v USA pak až v květnu roku 2004. V České republice vyšla jako příloha prázdninového čísla časopisu Gamestar v roce 2005.

@ViRus (15.11.2013 22:58): nemuzu si zaboha vzpomenout, jestli jsem to hral na laptopu pritelkyne, nebo doma na normalnim PC. Operacni systemy maji oba stejne (vyjma jazykove verze), takze asi zalezi na grafarne, ale fakt netusim. Notas by ji mel mit navic pouze integrovanou - jinak grafika vypadala celkem solidne, zadneho rozsypani jsem si nevsiml.