The Elevator

08.05.2012

freeware

Databanka vizuálních novel právě nafasovala další výrazný přírůstek. The Elevator nás zavádí do žánru krimi. Tradičně sledujeme vypravování z pohledu zkušeného soukromého detektiva Davida Carmichaela, bývalého policisty, jenž se v životě setkal s mnoha typy zločinů. "Chuťovky" jej takříkajíc natolik zocelily, že ho už v podstatě nemůže nic rozhodit.

Jenomže to by tu nesměl být případ "South Shore Killera", sériového vraha majícího na svědomí nejméně 46 obětí. Jeho počínání tehdy otřáslo nejen veřejností, ale i celou kriminálkou, Davidem nevyjímaje. Už jen ze samotného pomyšlení na onu "přezdívku" se mu rozhodí srdeční rytmus. Ikdyž se jedná o již uzavřené vyšetřování, dodnes v Davidovi hlodá červíček pochybností jakési nedotaženosti. Prozatím tomu nepřikládá velkou váhu. Žije dál život v zažitých kolejích, tedy až do jednoho rána, které odstartuje sérii pravidelných "zvláštních" setkání u výtahu s mladou brunetkou Elenou Cormack, v jejíž blízkosti začínáme postupně měknout. Tento na první pohled nevinný čin -obyčejná jízda výtahem-, nakonec vyústí k odhalení něčeho, co by střízlivě uvažující člověk určitě neočekával ani v těch nejčernějších obavách.

Tvůrce svou myšlenku vyjádřil skrze celoplošné statické obrázky na dvourozměrném podkladu s čtivými dialogovými okny, v nichž lze tu a tam učinit klíčovou volbu, jež má dopad na podobu příběhu hry.