Egypt III je hra vicemene jen pro fanousky zanru a prostredi. Oproti dvojce doslo k vyraznemu posunu predevsim v oblasti grafiky, ktera je, jak je ostatne u Kheopsu dobrym zvykem, nadherne vyrenderovana. Rozhovory jsou vedene ponekud nestastne, casto jsou jednotlive vetve vnoreny jedna do druhe a spatne se v tom orientuje, protoze subtemata casto neodpovidaji tematu hlavnimu. Nastesti mluvicich postav je tu minimum.

Pribeh je oproti dvojce daleko mystictejsi povahy (hrajete za kouzelnici), probehne nejaka ta interakce s bohy... a ta kouzla jsou misty i zajimava, ale az na temer finalni duel kazde pouzijete jednou az dvakrat. Puzzlu neni mnoho, misty jsou vsak poradne vypecene a jeden se az divi, s cim tvurci zase prisli - vetsina z nich ma dokonce vestavenou napovedu s popisem, co ze je vlastne treba udelat. Vyzdvihnul bych predevsim odemykani zamku s osmi ruznymi zapadkami a pruchod bludistem, kdy se na druhou stranu musi dostat nejen hlavni postava, ale i jeji duse v zrcadlovem labyrintu.

Posledni poznamky bych venoval vestavene databazi - tentokrat je napsana z pohledu hlavni postavy, nikoli z neutralniho pohledu soucasneho historika. Trochu me zklamal Victory Diary zpristupneny po dohrani hry - nejde o nic jineho, nez jen prevypraveni pribehu v kratkych vetach, ukol za ukolem.