The Creed

1998

Hra nás přenáší do děje v okamžiku, kdy hlavní hrdina musí nouzově přistát na planetě Outpost IV, bohužel zrovna v místě zvaném Cerberus, což je nejnásilnější město v celé galaxii. Město ovládají tři mocné síly: Vláda, která je zde jistou formou nacismu, Bratrstvo, které stojí proti Vládě a je náboženskou formou moci a Řád, který sdružuje nejhorší vyvrhely společnosti a neštítí se nejhoršího násilí. Hrdina si musí splněním různých úkolů pro každou ze tří mocností vydělat dostatečné množství kreditů, které mu umožní tuto bohem zapomenutou planetu opustit.

Hlavním hrdinou příběhu je Guy Wolfe, nájemný lovec nebo Gene Matrix, kriminálník, který se snaží uniknout Guyovi a spravedlnosti a hráč si na počátku hry zvolí mezi jedním z obou charakterů, jejichž příběhová linka je téměř totožná. Mise, které hráč plní, se dozvídá postupně, tak, jak se setkává a hovoří s množstvím různých charakterů, s policií, prostitutkami nebo skupinami gangů. Úkolů je celá řada, od jednoduchého umístění pasáka a jeho šlapky na ulici až po úkol, kdy má hráč být součástí experimentu ovládání mysli. Pro jednotlivé mise se hráč může vyzbrojit množstvím chladných i palných nebo raketových zbraní.

Hra je jedním z prvních noir titulů na herním trhu s 3D charaktery umístěnými v předrenderovaném 2D prostředí. Celkem je zde více než 150 misí ke splnění, 15 z nich jsou mise až pro 8 hráčů současně. Prostředí města nabízí přes 420 různých lokací s tmavým osvětlením, plnými násilí a temné atmosféry.