Pokud pominu hodně ubohý příběh vyprávěný prostřednictvím nacházených útržků záznamů dávné civilizace a nevyhovující pohled první osoby- vypadá to že jste trpaslík nebo se plazíte, má tato hra moje sympatie. Jedná se o neotřelý herní koncept kdy jste s vaší koulí svázáni pevným poutem které se snad dá přirovnat ke Companion Cube z Portalu, jen je mnohem silnější.Kámoška umožňuje pokračovat v cestě vpřed skvěle navrženými levely, drtí nepřátele,pomáhá řešit různorodé puzzle a vůbec umí spoustu zajímavých kousků.Pokud byly chvíle kdy jsem se od ní měl byť na malou chvíli odloučit, činil jsem tak velice nerad. Dává totiž pocit jistoty ve zvláštním,cizím a nepřátelském prostředí jeskyně ač má sama s čímkoli lidským pramálo společného. Velice sympaticky působí i to, že pokud se cesta podzemím nedaří nic se neděje, checkpointy jsou umístěny rozumně a hráč nemusí opakovat zbytečně dlouhé úseky stále dokola. A pokud je vážně zle, pouhým stiskem klávesy je možné vyvolat nápovědu i když nevelká obtížnost hádanek mě donutila ji využít jen jednou.Nenajdete zde ani hodinové boje s bossy které musíte trefit jen a pouze do pihy na levém malíčku jinak jsou nesmrtelní. Nedochází tudíž k frustraci, která je schopna mi zkazit sebelepší hru.Hudba fajně podkresluje a neruší což je další plus a ve výsledku jde tedy o hru která je výbornou volbou pokud hledáte atmosféru, hádanky a nechcete se moc trápit.
Hru jsem vyzkoušel a dohrál díky herní výzvě, kde jsem vybral žánr, kterému zrovna neholduji. Nutno říci, že i když mě tyto hry moc nebaví, The Ball jsem si opravdu užil. Hra je povedeně zpracovaná a asi tím nejlepším ze hry je onen míč, se kterým jste na cestách celou dobu a potřebujete ho skoro úplně všude. Příběh sice moc nezapůsobil, ale samotná mechanika hry je kvalitní, už jenom díky Unreal Engine 4.