Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Adventures of Maddog Williams in the Dungeons of Duridian

The Adventures of Maddog Williams Vol. 1, In the Dungeons of Duridian

90
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

V království zvoucím se Marinor, v zemi Duridian, má za spravedlivého panování krále Roberta každý svou míru plnou. Trhy vzkvétajícího přístavu Sydra překypují zbožím, které sem svážejí obchodníci ze všech světových stran. Město je jim poklidným zázemím pro další plavby, místním pak bezpečným místem pro život. Zlatému věku však předcházela hubená léta plná zmaru a násilí, které na vlastních poddaných páchal předchozí vladař Marinoru, král Serak. Začátek jeho panování se přitom vyvíjel slibně, Serak dokázal království uhájit před piráty z východu i barbary ze západu a snažil se být panovníkem všech, nikoliv jen hloučku vyvolených.

Spravedlivá vláda vzala za své, když byl Serak očarován veleknězem kultu prastarého démona zla, Malthazara. Král pak odešel i se svým dvorem na západ, kde si v corbalském pohoří nechal odvlečenými rolníky vybudovat mohutný hrad Duridian. Přilehlé planiny proměnil ve zlověstnou krajinu plnou zemských průrv, ve které ani plevel neroste. Ze Seraka se stal požitkářský krutovládce, jenž pravidelně obětoval panny z lidu Malthazarovi, až se hnusil i své družině. Každý strůjce pokusu o palácový převrat však skončil jako žrádlo pro monstra rozlehlého hradního podzemí. Úspěšně proběhlo až povstání sira Roberta Thaylora, který nejprve sjednotil vojska podobně smýšlejících pánů, spojil se s bílými čaroději severu a následně v rozhodující bitvě na gilgarothských pláních Seraka porazil na hlavu. Karikatuře sebe sama pak k dožití vykázal celu v podzemí ruin Duridiandu, kam předtím tak rád sám vrhal své odpůrce.

Od té doby vládne sir Robert, jako zvolený král Sydry, ke spokojenosti všech. Uplynulo dvacetiletí a zemí se začaly šířit zvěsti, že Serak je na svobodě. Následoval únos krále i jeho dcery Leorie. Marinorem se plíží strach z budoucnosti. Kdo zachrání království? Spasitelem země a dost možná příštím králem, který pojme za choť krásnou princeznu Leorii, nebude nikdo urozený, ale vynalézavý měšťan Maddog Williams, starožitník s duší dobrodruha! V této dvojrozměrné adventuře ve stylu těch od Sierry projdete s Maddogem křížem krážem Duridianem, promluvíte si s řadou zajímavých lidí, bytostí, vyřešíte řadu hádanek, navštívíte řadu zajímavých míst a mezi jinými nebezpečenstvími budete čelit třeba mořské stvůře, či samotnému Malthazarovi. Během hraní této přístupné adventury s interaktivními akčními sekvencemi hrdinu navádíte textovými příkazy a svůj postup ukládáte až do padesáti různých slotů.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.