Terrorist Takedown 2: U.S. Navy Seals

18.02.2008

U.S Navy SEALs je další ze série budgetových her od CITY Interactive, ve kterých jde především o nenáročnou a přímočarou akci, jež se nijak moc nezatěžuje příběhem a realismem.

Na konci této akční hry budete mít na rukou krev mnoha teroristů, kteří se vám odvážili stát v cestě. K jejich likvidaci vám bude stačit arzenál zahrnující AK47, samopal značky Heckler&Koch a Steyr AUG. Prostředí, v němž budete střílet, je různé, ale v podstatě jde buď o úzké koridory nebo rozlehlejší prostory. Hra je striktně lineární.

V roce 2008 přišli vývojáři ze City Interactive s plnohodnotným druhým dílem akční budgetové série Terrorist Takedown. Podtitul s názvem U.S. Navy Seals využívá nových enginů, které jsou známé z herní série F.E.A.R. Přesto to má k celkové atmosféře této legendární hry poměrně daleko, což je zcela logické vzhledem k odlišnosti herního tématu. Hra je poměrně lineární, snad až na několik jeskynních propletenců, na které hráč v první polovině narazí. Druhá polovina hry je o něco záživnější, přesto jsem se neubránil pocitu chvilkové nudy a odkládání hraní. AI dostačující, zbraně průměrné, hratelnost ucházející. Jsem rád, že mám tento titul za sebou a dohraný, i když musím uznat, že to zas tak špatné nebylo. Ke hře se však s největší pravděpodobností už znovu nevrátím. Co naplat, budgetovky tohoto typu jsou ve většině případů pouze k jednomu dohrání, a i to je někdy až moc.

Pro: Herní doba

Proti: AI v některých misích

Revoluční hra. Alespoň z tvorby city interactive a série TT. Hra je postavená na enginu Havok a Jupiter EX které jsou známé z akční FPS FEAR. Díky tomu má hra mnoho společných prvků a efektů, takže kdo hrál FEAR tak se mu TT2 bude možná trochu líbit.

Příběh tu v podstatě není, jen to že máte zachránit unesené novináře. Náplň hry je procházet různé lokace z A do B a cestou kosit nepřátele. Pokud vám dojdou náboje přehodíte na jinou zbraň (můžete mít až čtyři) a jdete dál. Grafika je dost rozdílná, na jednu stranu navštívíte některé vcelku pěkné lokace, zato exteriéry vypadají hůř (není divu, vždyť FEAR se v podstatě odehrává stále uvnitř). Zbraní je tu slušný počet, navíc hra obsahuje multiplayer. AI není úplně nejhorší, přesto bych se jí na obalu hry nechlubil jak to CI dělá.

TT2 je revoluční hra v sérii. Je to reoluční hra i od city interactive, jelikož jako první využila nových enginů a ostatní hry od CI na ní staví.

Alternativa: Code of Honor 2, Operation Thunderstorm, SAS: Secure Tomorrow, Armed Forces Corp..... všechno jsou to v základu stejné hry

Pro: Fyzika, občas grafika, počet zbraní, multiplayer

Proti: Místy dost divná grafika, AI není nejlepší