Teenage Queen

Strip poker je poměrně častým námětem karetních her na počítači. Teenage Queen vybočuje z řady projektů prezentujícími se lépe či hůře digitalizovaných lechtivých fotografií především unikátním vizuálním zpracováním (kresby Jocelyn Valais). Těžko zde mluvit o příběhu, nicméně hráč svléká dívku nejprve v parku a poté v klubu.

Nejlépe vypadala verze pro Amigu, v EGA ani CGA modech dostupných na tehdejších počítačích krása vizuálu značně vyprchala a v PC verzi jsou dokonce z kreseb použity pouze výřezy. Hra byla dále dostupná i na platformách Atari ST a Amistrad CPC.

Teenage Queen byla rovněž poslední hrou vydaná pod hlavičkou ERE Informatique - společnost poté krátce vystupovala pod názvem Exxos, která se později transformovala do mnohem známějšího Crya.

Poker mě nebavil nikdy, navíc jsem myslím ani nikdy nepochopil pravidla. Krása této hry stojí především na krásném vizuálním zpracování doprovodných obrázků a dnes je naštěstí možné si je vychutnat i bez nutnosti hru spustit. Hra samotná je i vlastně takovým spojovacím prvkem v dávné historii mého oblíbeného Crya...