Tales of Tamar

2001

free to play

Tales of Tamar vás přenese do vzdálené země, která je odříznutá od naší civilizace a život se zde podobá našemu středověku. Tamar obývají nejen lidé několika národů, ale i elfové, orkové, draci a trpaslíci. Nepohybují se zde jen mágové, kteří ovládají řadu kouzel, ale i bojovníci, obchodníci a řemeslníci. V zemi však panuje bezvládí a obyvatelé trpí pod tíhou válek. Proto se množství hrdinů uchází o královský stolec, aby sjednotili říši pod svojí vládou. Budete to právě vy, komu se podaří ovládnout trůn?

Hry se může účastnit až 12 tisíc hráčů, kteří se pasují do role jednoho z vládců malé tamarské vesničky a jejich prvořadým cílem je rozšířit působnost své moci na větší území, ovládnout okolní vesnice a města a postupně se na žebříčku feudální hierarchie dostat až na nejvyšší pozici císaře. K dosažení tohoto cíle vede množství cest a hráči mají možnost mezi sebou obchodovat nebo bojovat, budovat armády i města nebo zakládat vlastní náboženství.

Tales of Tamar je online tahovou RPG strategií, jejíž koncept sahá až do roku 1985. Hra byla spuštěna v roce 2001 na PC a Amigu, na níž se stala nejoblíbenější hrou roku 2002 a díky svým vlastnostem si získala poměrně rozsáhlou a věrnou komunitu fanoušků.