Tales of Maj'Eyal

freeware
31.12.2012 PC
DarkGod
Tales of Maj'Eyal (ToME) je roguelike hra na hrdiny. Oproti jiným roguelike ASCII hrám nabízí "moderní" grafiku a poněkud odlehčenější přístup k obtížnosti. Permanentní smrt je samozřejmě možné zapnout, ale výchozí volbou je mód, kdy má hráč k dispozici několik životů, které může postupně vyplýtvat.

Vysoká obtížnost se nese v duchu tradičních her žánru a smrt číhá na každém kroku. Postupné umírání a zkoušení nových cest a nových postav je klíčovým prvkem ToME, protože drtivá většina hratelných ras i povolání je po spuštění uzamčena a je možné je odemknout až postupem v samotné hře.

Ačkoliv se jedná o freeware hru, autory je samozřejmě možno podpořit ať už na jejich webové stránce, či nákupem hry v některém z online distribučních kanálů.

Fritol: Mám nějakých 35 hodin a asi 20 achievmentů... Co je ale důležité je, že to není jen pozlátko, ale jsou s nimi spojené i odemykatelné…