Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Syrian Warfare

Žánr:
strategie > real-time strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
21.02.2017
Vývojáři:
Cats Who Play
Oficiální stránky:
http://catswhoplay.com/new/index.php/en/ga…
Syrský konflikt táhnoucí se od března 2011 patří k mnoha hořkým plodům tzv. "arabského jara", jež těžce sužuje obyvatelstvo Sýrie, kde byla do vypuknutí války udržována křehká multietnická a multikulturní mozaika pohromadě nejen za pomoci v regionu ne zcela běžné náboženské tolerance. Taktická RTS reflektující po Lybii druhou agresi hybridního charakteru v jedenadvacátém století, vás postaví do role obránců arabské republiky proti teroristům s podporovateli ze států zálivu i západu v zádech.

Syrian Warfare dá hratelností vzpomenout na tituly jako World in Conflict (2007) či Men of War (2009) a děj se posouvá skrze dialogové boxy s portréty protagonistů. Každé misi předchází briefing, následovaný přípravnou obrazovkou s výběrem z jednotek, spadajících do sedmi kategorií - od pěchoty po různé obrněnce. Rozlišovat je třeba mezi rezervisty, posádkou a předvojem, jenž se přímo účastní příslušné mise. Množství jednotek a posily pro každou z misí se odvíjí od počtu command points, získávaných jejich veliteli za úspěšné plnění bojových úkolů s co nejnižšími ztrátami. V úvodu mise zkuste odhadnout místa pravděpodobného kontaktu s nepřítelem, místo vhodná pro obranu a útok.

Nad bojištěm zabíraném z ptačí perspektivy otáčíte 360° kamerou, přičemž úspěch zaručí jen vhodná kombinace jednotek tak, aby na bojišti vzájemně vyvažovaly své přednosti a nedostatky. Pěchota a různé typy vozidel mají odlišný rozhled a podle kalibru zbraní i vzdálenost, na níž mohou či nemohou pálit. Budovy jsou ve hře odstupňovány do tří druhů podle odolnosti a vaši pěšáci v nich najdou přechodné útočiště, vozidlům se zase šiknou coby kryty. Pokud se potřebujete vyhnout bezprostřednímu střetu, lze jednotky ukrýt zraku nepřítele. Čím více nerovného terénu s vegetací, tím lepší kamufláž. Podceňovat nelze ani zásobování střelivem, palivem a náhradními díly, což zajistíte nákladními automobily.

Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Prozatím ke hře nebyl napsán žádný komentář.