SuperPower 2

Global Power 2

19.11.2004

Ve hře Super Power 2 se stáváte vládcem na zemí, kterou si zvolíte (zastoupeny jsou všechny roku 2003) . Doslova vládcem, můžete totiž ovlivňovat její uspořádání, systém vlády, velikost armády, vyhlašovat válečné konflikty a udržovat ekonomiku.

Nebaví vás, že daný stát je republika? Nevadí, udělejte z něj království nebo ze sebe udělejte diktátora. Máte špatný ekonomický systém, povolte práci dětí. Lidé se proti vám bouří? V tom případě zaveďte cenzuru a vyhlašte stanné právo. Naštvali vás sousedi? Vyhlašte jim válku, ale musíte počítat, že většina státu má spojence. To vše je možné během hraní změnit a to jak v samostatných hrách, tak i ve scénáři, ve kterém budou i o něco obtížnější úkoly, např. znovu sjednotit Sovětský svaz nebo nastolit pořádek v Africe.

V úvodu si vyberete zemi, nastavíte si politiku a jakým směrem se budete vydávat je jen na vás. Nejedná se o budovatelskou strategii, tudíž nikde nic netěžíte, nikde nic nestavíte. Ekonomiku udržujete tak, že sledujete různé údaje od vývozu a dovozu, přes nezaměstnanost, až po ekonomické smlouvy s jinými státy. Příjmy se dají, tak jako v reálném světě, zvyšovat třeba daněmi, prodejem nepotřebného materiálu nebo vojenské techniky.

Za Turecko jsem se měl dostat do EU. Kliknul jsem teda na EU a potom join. Mise splněna:)