Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Superbike World Championship

10.04.1999
90
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Závodní hra Superbike World Championship od společnosti Milestone se na trh dostala v roce 1999 a co do jezdců, motorek či tratí vychází ze sezony 1997, kterou vyhrál John Kocinski s motocyklem Honda. Nechybí zde tedy slavné okruhy jako Phillip Island, Hockenheim, Monza, Laguna Seca nebo Assen. Z jezdců se na startovním poli objeví třeba Pierfrancesco Chili, Aaron Slight, Scott Russsell a řada dalších.

Na výběr je ze dvou herních modů (Action a Simulation). Hráč buď může nechat všechna nastavení na počítači, nestresovat se se složitým řízením či nutností po pádu dotlačit motorku k trati, nebo si vše vyladit podle sebe, užít si mnohem realističtější jízdu, při které však řízení už tak jednoduché není, soupeři si nenechají nic líbit a každý pád stojí hromadu času.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Je fakt, že už jsem Superbike World Championship nějaký ten pátek nehrál, možná i sedm, osm let. Na druhou stranu se mi tahle hra po vyšších tisících odehraných hodin zažrala do mozku tak hluboko, že si zpaměti vybavím všechny tratě, řadu jezdců, zvuk motorky té které značky (nejraději jsem měl asi Ducati), a u některých okruhů (zejména Monza a Hockenheim) v podstatě i každou zatáčku, včetně toho, kdy bylo třeba začít brzdit, na jakou rychlost podřadit a kdy bezpečně znovu přiložit pod kotel. Tím chci říct, že i po takové době snad zůstává hodnocení celkem relevantní, i když nutně říznuté trochou nostalgie.

Superbike World Championship nabízí překvapivě širokou paletu herních možností, od rychlého závodu bez nějakých složitých příprav, s automatickou převodovkou a pomalými soupeři, po odjetí kompletního seriálu s mnohem vyrovnanějším startovním polem, manuální převodovkou a v rámci možností i realističtější fyzikou, která vytrestá sebemenší chybu. Je sice pravda, že i při nejtěžším módu se dá po pár desítkách či stovkách hodin dojet celé mistrovství skoro bez ztráty bodu (vždycky na prvním místě), ale i tak to stojí za to. Potěší i možnost měnit počasí, bavit se všelijakýma hovadinama (například jezdit v opačném směru a dělat hromadné havárky), nebo jen z různých úhlů (kamer) sledovat záznam vlastní jízdy (popřípadě se dívat pohledem jakéhokoli jiného závodníka, třeba toho, kterého jste předjeli v poslední zatáčce). Hra má samozřejmě i nějaké ty vady na kráse, zejména zatáčení na klávesnici není zezačátku žádná hitparáda, když se však člověk naučí na šipky klikat kadencí kolibříka, vypadá i ten průjezd táhlejší šikanou celkem plynule.
+15