Super Worms

2002

Super Worms je závodní hra inspirovaná sérií Worms. Herní nabídka zahrnuje šampionát, trénink, závod, knock-out a bojovou hru. Většinu z těchto módů lze hrát ve dvou hráčích na jednom počítači ve split-screenu. Po tratích jsou náhodně rozesety různé power-upy a bonusy jako je neviditelnost, zrychlení nebo střely, které dočasně znehybní soupeře. Základní verze hry obsahuje pět závodních tratí a jednu bojovou arénu. Po registraci na domovských stránkách hry je možné odemknout deset dalších tratí a pět arén.

Odpočinková, nenáročná a pohodová závodní volovinka pro chvíle nudy během vyučování - alespoň takhle si hru pamatuji já. Závodění v jednom nebo ve dvou proti (na jedné klávesnici) 'počítačem řízeným' červíkům na závodních okruzích postupně více a více zaplňovaných různými bublinami, které postupně umožňovali získávat výhody (rychlost, neviditelnost, kladení pastí) nebo ztrácet pozice díky oslepujícím a zpomalovacím překážkám. I přes svou naprostou jednoduchost to byla zábava, přinejmenším díky ztvárnění (spojte k sobě pár různě velikých a barevných koulí a máte červíka), různorodým prostředím a povrchům (na ledu to více klouže, na trávě a sněhu mimo okruh jedete pomaleji) i hudbě, kterou si, ač nechci, stále pamatuji :) Působilo to roztomile, nenáročně a zábavně, byť ne na příliš dlouhou dobu.

Po dlouhé době jsem na tuhle nostalgickou závodní hříčku narazil i díky její shareware dostupnosti s předpřipraveným DOSBoxem.

Pro: Jednoduchost; až dětsky roztomilý vizuál (na DOS hru); tu cinkající hudbu z kebule nedostanu

Proti: Skutečně krátké, ale co byste od 70kB hry čekali za zázraky, že :)