Zajímavosti

Vývoj

Tsuyoshi "TK" Kawahito, který stojí za celou Strike Fighters sérii se také podílel jako hlavní vývojář na European Air War, Jane's Longbow 2 a Jane's AH-64D Longbow.
Speciálně Longbow 2, je dodnes fanoušky leteckých simulátorů považován za jeden z nejlepších vrtulníkových simulátorů, které byly vydány.

Ostatní

Hlavní devizou této série , a to platí i pro Strike Fighters 1 + Wings Over Vietnam/Europe/Israel je fakt, že hra je plně podporována moddery. Prakticky vše co si lze představit lze vylepšit. K dispozici jsou nové mise, kampaně, efekty, nové letové modely, nová letadla, terény, textury, odemčené AI letadla a tudíž možnost zalétat si např. za MiGy a Suchoje.
Zdroj http://combatace.com/forum/272-thirdwire-strike-fighters-2-series/
Pouze v SF2 můžete létat kampaň za žoldáky, což přináší příjemné osvěžení. Na vše si tak musíte vydělat a do prvním misí vstupujete s letadlem a výzbrojí na kterou máte peníze, na rozdíl od kampaní kdy si vyberete běžné vojenské jednotky. Za úspěšné splnění mise = zničení cíle dostanete zaplaceno a za peníze si můžete koupit další letadla nebo výzbroj.
Ve hře nejde nijak modifikovat mise v kampani, např. profil letu, waypointy, apod., ale pokud si zakoupíte DCL Mission Editor můžete změnit naprosto vše. Vřele doporučuji.
Další DCL které stojí za to je Campaign Customizer, který Vám umožnuje začít kampaň s jakýmkoliv letadlem, které máte nainstalované.

Zdroj https://store.thirdwire.com/store_dlc.htm