Na začátku jsem byl stejně rozčarovaný. Sice jsem z recenzí předem věděl, o co ve hře jde, ale naštvalo mě, že mezi prvním a druhým levelem nebyl žádný rozdíl, čekal jsem větší obtížnost. Hru jsem na pár měsíců odložil, ale nedávno jsem se k ní opět vrátil. Zkusil jsem dalších pár levelů a najednou se to trochu změnilo. Teď jsem v šestém, zombíků je daleko víc, výskyt těch nejhorších (feral, big un) je častější, materiálu a všeho ostatního je daleko méně, při bitkách se dvěma třemi zombíky se jich najednou z okolí seběhne třeba 20 a pak už jde do tuhého. Už třeba vím, že vydat se do některých míst sám v noci je sebevražda.

To, že někdo spustí hru znova dalším levelem, je chyba, po zprovoznění RV se do dalšího levelu samozřejmě dostanete taky a hlavně nepřijdete o ty postavy, které si s sebou vezmete. Na začátku je to jedno, ale v dalších levelech už je sakra znát, jaké má daná postava schopnosti. Spouštět hru několikrát jen proto, abych měl na začátku hrdinu s nejhezčím oblekem? Stejně se s jednou postavou nedá hrát pořád a navíc je vždy lepší to střídat hlavně kvůli zlepšování schopností (když si vypracuju jen jednu postavu a o tu přijdu, zbydou mi zelenáči, kteří se hned unaví nebo neumí tak dobře mlátit sekerou).

Koupě nelituju a těším se, co mě čeká v posledních levelech a jaká bude obtížnost.

Pro: Vše, co měla původní hra + nové postavy, zbraně, větší obtížnost.

Proti: Začátek trochu nuda, na těžší hraní člověk musí vydržet do dalších levelů.

Původní hra mě vskutku bavila a jelikož jsem ukončil příběhovou linii tak trochu předčasně, sáhnul jsem po datadisku:

První mě zarazilo, že z oněch avizovaných 35 hrdinů si na začátku hry nemůžu vybrat ani jednoho. Ne, že bych až tak toužil po nějakejch ultraschopnostech, ale alespoň bych si chtěl zvolit, jak bude člověk, na jehož záda se budu pár hodin dívat, vypadat. Jediná přístupná volba je ale "random". Takže jsem asi 10x spustil novou hru, než jsem byl jakožtakž spokojenej.

Ačkoli jsem si řekl, že hru do konce (10 level) asi dohrávat ani nebudu a spíš si jakože jednou pořádně vytuním vše co jde, překvapilo mě jak hrozně jednoduchý je ono RV zprovoznit. Stačí na to doslova pár minut - já myslel, že půjde o nějakou výzvu.
Když jsem opravdu vše vylepšil na max, suroviny ve skladu jen přetejkaly a v knihovně nebylo co zkoumat, tak jsem tedy slavnostně opustil level a přesunul se do dalšího.

Stejná mapa. Akorát mám už milión věcí, zbraní, nábojů a zkušeností. Tak to si to dám radši od znovu (na obtížnější level, kterej se mi tím odemknul) a využiju nějakýho toho hrdinu, když sem si určitě za to tučný skóre ňáký odemknul, napadlo mě.

Jaký mě potom čekalo překvapení, když sem ve výběru hrdinů otevřel jen dva z nich a to ještě ke všemu to nebyli žádní neznámí, ale jedny z hlavních postav z původní kampaně, za který sem už hrát mohl i v původní hře, páč byli se mnou v grupě. Díky!

No tak přestože se mi hra původní zamlouvala, tak tohle DLC mělo být součástí hry už v době vydání, protože to není nic víc, než přidání volby obtížnosti a dost osekané volby postavy. Rozsah tohoto počinu mi přijde tak na oficiální update zdarma.

30% Nedoporučuju.

Pro: maximálně "dědí" pozitiva původní hry

Proti: zbytečný DLC