Starscape

27.03.2003

Děj hry nás zavádí do budoucnosti 23. století ve chvíli, kdy posádka průzkumné kosmické stanice Aegis testuje nový multidimenzionální pohon. Experiment se nezdaří, biomechanická rasa s názvem Archnid manipulovala se zařízením a loď s celou posádkou mizí v neznámé dimenzi. Archnidé napadají mateřskou loď a pilot malého útočného letounu je posledním z lidí, který může v neznámé dimenzi obnovit staniční obranu. Snad se mu také podaří získat nepřátelskou technologii a s její pomocí opravit poškozené lodní systémy. V nepřátelském prostředí nalezne spojence, s jejichž pomocí odhalí strašlivé úmysly rasy Archnidů.

Starscape je 2D vesmírná střílečka, ve které se ujímáte zachránce stanice Aegis. Ve své útočné lodi bráníte stanici před útoky dotěrných nepřátel a shromažďujete zdroje z asteroidů a některých zničených nepřátelských plavidel. Aegis je přítomna s vámi ve všech lokacích mimo těch, kde bojujete s bossy. Pro umožnění předání získaných surovin z vašeho letounu na mateřskou loď musíte vždy na stanici přistát. To je nutné i v případě, kdy je přihlížející Aegis poškozena a musíte ji opravit. Na Aegis jsou potom vyráběny nové zbraně a technologie.

Ve hře je možné plnit i vedlejší questy, ve kterých se setkáte s přátelskou rasou Xenarch. S jejich pomocí se dozvídáte pravdu o vás i o vašich nepřátelích.