Starquest: Rescue at Rigel

1981
1983

Když se svržená nobilita z rasy insektoidů, známé jako Tollah, usadila uvnitř teritoria lidmi ovládané Hvězdné unie planet, nastaly vážné problémy. Vypuzení elitáři se ve své domovině nesnesli ani s příslušníky vlastního druhu. Nyní si z nejbližší lidské kolonie, Ultima Thule, patřící k Orionské konfederaci, pod pohrůžkami vynutili deset žen a dětí, které mají vědci z jejich základny na asteroidu v prstenci kolem hvězdy Rigel proměnit na insektoidní služebníky "panské" frakce Tollah. V této krizi lidé zapomněli na své rozpory a rozjeli záchrannou operaci v čele s vámi. Jste dobrodruh Sudden Smith a máte pouhou hodinu na to, abyste v prostorech rozsáhlé základny našel všech deset rukojmích.

Jde o reálný herní čas, takže pokud se vám v tomto top down RPG nepodaří do 60 minut najít všech deset rukojmí, loď odlétá z asteroidu bez vás. Každý rukojmí je schovaný v jiné místnosti a po nalezení jej teleportujete paprskem přímo na loď. Hledání komplikují insektoidé, hlídkující v místnostech a v chodbách komplexu. Nemůžete, však zbytečně ztrácet čas bojem s každým na koho narazíte. K tomu ostatně nestačí kapacita vašeho ručního blasteru, ani výdrž powerpacku na zádech, který vám dobíjí štít a powergun. Rescue at Riegel byl svými autory ze studia, známého po roce 1983 jako Epyx zpětně zařazeno do série Starquest a našlo své pokračování v titulu Star Warrior.