Všechny Star Oceany jdou do PS plus. Kromě dvojky samo. Asi chtějí boostnout zájem před vydáním remasteru dvojky.
PS verze za 689Kč. Hádám, že to teď už bude klesat rychle, ale zatím nejnižší cena, kdyby měl někdo zájem.
@Solidor (01.04.2023 20:09): On ten craft na tu normal obtiznost není třeba. Využije se pak na vyšší obtížnosti a hlavně post game kde to bez nej nejde. Ale jak už to bývá u SO když chceš tak s nim tu hru v rámci příběhu můžeš úplně rozbít, což tedy taky nedělám, ale je fajn ze to nemá moc mantinely.
@Charllize (01.04.2023 19:01): Ray byl vlastně jediná postava, kterou jsem opravdu nemusel. Ostatní jsem si vcelku oblíbil (teda ne designově, ale to už jsem psal níže) :)

U interfacu mi přišlo, jako by vytáhli nějaký třicet let starý koncept a prostě ho tam dali.

Craftění jsem nepoužíval, protože jsme nevěděl, že jde zlepšovat. To jsem zjistil až úplně na konci a už to neřešil :)
Vůbec mi přišlo, že dost věcí tam je tak podivně schovaných v těch nepřehledných obrazovkách v menu. A v titulcích je pak napsáno, že na UI pracovalo asi pět lidí - jako co celou tu dobu dělali :)
@Solidor (01.04.2023 15:31): Tak příběh v Arise stojí víceméně za prd celou dobu. Když si vzpomenu na ty vysvětlovaci orgie v závěru bych brečel :)
Ja už jsem psal, Ja si Raye oblíbil poměrně hned. Je to takový devadesatkový týpek, což se už moc nenosí a mně to chybělo.
Interface mohl být lepší, hlavně se k plno věcem blbě lezlo. Zas na druhou stranu působí tak nějak jinak, sci-fi, což je fajn.

Jo systém a soubojak je fajn, ale třeba oproti trojce a čtyřce to taky nemá tu hloubku. I ten craft je při srovnání s předchůdci dost easy.

No každopádně další Tales určitě bude, SO spiš těžko :)
@Charllize (01.04.2023 13:50): Tak ona to je lepší hra, než ToA, jen se docela blbě hraje. Hnusný inteface a malé písmo Divine Force hrozně ubližují.

K tomu mi Ray byl docela nesympatický a první polovina příběhu je dost nuda. Ale systémy i souboje jsou dost propracované.

Vlastně to je přesný opak Arise, které mi přišlo zase hodně povrchní.
@Solidor (29.12.2022 22:18): Ne nepoznas. Jen podle toho ze první výhra dává odměnu figurku další už jen peníze. Ja si to pamatoval s kým jsem už hrál, ono těch hráčů zas není extrémně moc. Esowa se to jmenuje a je to lehce nedodelany, třeba už jen to ze se na ty figurky nejde podívat ve 3D a přitom jasne v tomhle zobrazení existují. Ale je to fajn minihra která se táhne celou hru až do post game části a některé figurky co jdou vyhrát jsou fakt OP když je mas jako acesory.

v tom skill tree je hodně pasivu ale i dost aktivních skillu. On je spis jako taková výpomoc pro pribehovou část hry a k naučení se bojových skillu, zaplní se celkem rychle. Ono v tom konečném maximu HP 99 999 ty mizivé procenta z toho skill tree daji docela dost :)

Ta hra je graficky krapet nevyvazena, někdy dost next gen a někdy ps3 :)
@Charllize (29.12.2022 21:03): 55 palců a mám občas problém to přečíst a ten interface tomu moc nepomáhá. S HDR jsem si ničeho nevšiml, to spíš občas ty hnusný textury a doskakování trávy (i na PS5) docela zabolí :)
Za Raymonda, ale možnost výběru u takhle dlouhé hry beru spíš za zápor.
Zatím mi vadí dvě věci. Asi nijak nepoznám, koho jsem už porazil v té debilně nazvané minihře? A skill tree je docela o ničem (samé HP+4%, DEF +5% a nic zajímavějšího), plus to vylepšování skillů je dost WTF první level rychlejší itemy +45%, druhý už jen navýšení na +55% (to je tak desetina vteřiny, ne?).
@Solidor (29.12.2022 20:41): Na ten font si stěžuje hodně lidi. Jak mas velkou TV? Ja mám 165 cm a prislo mi to sice malé ale nic k neprecteni a vlastně mi to vůbec nevadilo. Horší problém jsem měl s HDR kdy jsem to nebyl schopen akuratne doladit. Některé lokace presvicene některé zas moc tmave, podle mne to HDR tam není dobre implementovane.
A za koho hraješ?
A Jo, oproti petce to je úplně jinde, i když určitá zjednodušení a vypuštění tradičních věci mne sralo celou dobu. Kdyby to tam bylo tak bych to honoroval na nejlepší SO, takhle ale pořad u mne vede čtyřka :)
Nejvic mi vadí absence battle trophies a chudší post game který je hlavně v druhé části odflaknuty na poměry série.
Mám za sebou pár hodin a zatím dobré. Mít ale ještě svou předchozí TV, tak je to nehratelné, protože prostě půlku textů nepřečtu kvůli příliš malému fontu. To ty hry nikdo před vydáním nezkouší jinde než na PC monitoru?
@Charllize (04.11.2022 22:42): To je trochu zavádějící takhle napsat. :D Jde pouze o prodeje fyzických kopii v Japonsku, což imo není tak překvapivé, neb je to RPG. Jsem si docela jistý, že Bayo bude hlásit první milion ve světě do konce roku, zatím co SO nejspíš nikdy. Ne že bych jim to nepřál teda, ale mimo Japonsko to asi moc úspěch nebude.
Jinak Star Ocean 6 je na tom s prodeji ( pouze PS) lip než Bayonetta 3, což je zajímavé.
Tak dohrano. Tedy příběh, teď ještě post game a druhy průchod za Raymonda na Chaos obtiznost.
64 hodin příběh a větší část vedlejších věci.
Skvela hra. Až na absenci par typických featur pro sérii. Taky asi nejlepší implementace jakoby jet packu ve hře co jsem viděl, a ze to je teď populární. Hra je velká a i na to cestování vesmírem a vlastní loď nakonec dojde. Tahle kombinace středověku a sci-fi a žonglování s UP3 ( nevmesovani vyspělých civilizaci do těch zaostalejsich) se mi nikdy neomrzi.

Sberatelska minihra Esowa s figurkami z triAce her je od Triple triad z FF8 to nejlepší co se komu povedlo udělat ve všech ostatních jrpg. Obzvlášť pokud člověk ty triAce hry zná. Když člověk nějakou figurku získá a ona má ability co odkazují na hru v které byla a hru hral, tak to je paráda. Navíc každá figurka má i combat staty a lze jimi vybavovat postavy jako acessory.

Postavy všechny super a říct ze by mne některá srala nemůžu ani náhodou.

Cely příběh má hlubokou myšlenku a nabízí zamyšlení nad budoucnosti lidstva a jeho vývojem. Mne to zajímalo a dost jsem to žral :)

TriAce pořad umí udělat jrpg co dá vzpomenout na Ps2/3 dobu a to hráče jako jsem ja dokáže potěšit.

9/10. Horší optimalizace a chybějící SO featury ( battle trophies, aréna atd )
@Solidor (01.11.2022 09:55): Neptunii? Lol :)
Ona se taky díky recenzentum stala známou věc ze hra ma NG+, ale dle toho co píšou ti co hru už dohrali tak tam žádná NG+ není. SO nikdy tuhle featuru neměl.
Ja bych si jen přál trochu víc popularity, i kdyz je jasne ze na mnoha webech by ty recenze nestáli za nic.
Nevim co furt mají proti Raymondovi. Oni hlavní protagonisti SO vždycky vypadají trochu divne a tohle je holt vzhledem takový profi wrestler z devadesatek. Ovšem je tam harem pěti ženských a jedna lepší než druhá, nelze si vybrat. Třeba Elena, dlouhonoha kozata blondýna, to dneska v herním světě plném ošklivek/kamarádek je třeba ocenit. :)
@Charllize (31.10.2022 20:02): Jako četl jsem třeba recenzi na Pushsquare a je hodně vycítit, že ho to nebavilo. To samo o sobě není problém, ale třeba ta opakovaná kritika vlasů hl. hrdiny (další příklad špatného přenesení ze 2D artu do 3D) a další pokusy o rádoby humor mu vůbec nejdou (a sám při tom kritizuje humor ve hře). A nakonec porovnávání s Neptunií a Unlimted Sagou je úplně mimo mísu. To už to rovnou může porovnávat s Elexem.

Než takové recenze, tak to radši žádné.
@Fritol (31.10.2022 18:42): Uvidíme, ale slyšel jsem Smutnyho z games když se ho na to někdo ptal v podcastu ze to možná dá nějakýmu externistovi a ze to neni nijak důležitý :)
Ono to nerecenzovalo ani moc zahraničních webu, WTF .
Nikdo, opakuji, nikdo u nás se zatím nenamahal hru zrecenzovat. Ani ten Zavřel na Zingu který jinak recenzuje kde co jrpg. Je to jak kdyby tady u nás herní zóna žila v určitý bubline z který není cesta ven. Bída. Možná kdyby to vyšlo na Switch, lol
Tak musím říct ze to je skvělé. Po 14ti hodinách co jsem odehrál prakticky v jednom kuse nic jiného ani říct nemůžu. Nějaké problémy se najdou. Trosku prkene inventáře, hra má trosku potíže s automatickým zamerovanim nepřátel nebo třeba ze úkoly od obchodníků se nikam nezapisuji. Ai partaku má málo nastavení a občas je videt ze delaji kraviny. Ale jinak to je paráda. Oproti petce neskutečné zlepšení a za mne to jasne porazí Tales of Arise prakticky ve všem.

Grafika super, soubojak, příběh, postavy, explorace, svět..všechno výborný. Vedlejsaky jsou typicky SO, tedy dones zabij ale mne tohle nevadí, hlavní story je bohatá a stačí mi to. Plus samozřejmě nechybí private action, obdoba Tales of skitu.
Minihra s figurkami je přesně to co si od minihry představuji. Záměr na kompletaci, postup v žebříčku a figurky jsou využitelné jako acessory.
Nekteri co to hraji tomu dáváji 10/10 a nedivím se. Skvělá práce triAce !!

Jeste dodám ze když koukám na ten soubojak a třeba i na ten co má teď nová Bayo 3 tak si tak říkám jak je v tehle akcnich soubojacich západní produkce pozadu, ale tak ze to je možná až víc generační :)

TriAce krachuje, jsou těžce v minusu a je dost možné ze konci. A ani dobre prodeje SO 6 nemusí pomoci když to platil SE. Achjo.
PC verze průměrně hodnocení. Běží to blbě na Steam decku a má to Denuvo. Tyhle starosti bych chtěl mít, ale nebudu se rozčilovat.

Hra běží mnohem lip než demo, kde to bylo dost špatný i na ps5. Přijde mi ze dabing postav je naprosto famózní. Teda zatím jsem slyšel jen tři postavy ale super. Ten anglicky samozřejmě :)

Bohuzel to vypadá ze triAce se priposral a nedali do hry battle trophies, což je ostuda. Ale jinak to vypada ze většina tradičních věci pro sérii tam je. Teď už jen zbývá zjistit jakým stylem a jestli to neodflakli.
@Charllize (27.10.2022 15:02): Problém není spojování s anime, ale že prostě ty ksichty působí jak pěst na oko, obzvlášť v porovnání s původními 2D artworky, A prý mají použité 3D modely i v menu. Kritizovalo se to už v původním vydání Last Hope a oni tutéž chybu zopakují. :(
@Solidor (27.10.2022 14:53): Ja bych si te skladby vážil, ačkoliv jsem si to nezjistoval tak určitě půjde o nějakou známou jap skupinu/zpěváka a to má vždycky jepičí životnost. Viz Dragons Dogma nebo Zestiria :)

EDIT : tak uz jsem si to zjistil, a je to tak..japonska hvezda. ( je to napsany u videa, jsem slepec )

Ja vím co je těmi creeepy dolls myšleno a taky to vidím. Ale za ty léta hraní jrpg mne to absolutně nevzrusuje a vlastně se mi to i líbí. Nejsem si jistý ale mám za to ze ten hejt na tenhle styl pochází od lidi co si jrpg spojují s anime, což ja moc nejsem, tak možná proto. Jakoze jim to nesedí do toho feelu co mají majoritne z těch anime zažitý.

To hodnoceni neni podstatny, to jsou lidi co to poradne neznaji ( uz se vidim jak sem prijdu brecet po 30ti hodinach ze to je zas zdebilnena kravina). Navic jsi to trosku podhodnotil. Na MT je asi deset hodnoceni a jedno ma devitku, takze jsi ji mel uvest. A navic zadne negativni :)