Star Goose

Stargoose Warrior

Stařičká arkádová střílečka z top-down pohledu. V této zvláštní hře ovládáte jakousi robotickou husu (odtud název hry Star Goose). Pohybujete se zdola nahoru po lehce trojrozměrné ploše (terénní nerovnosti) plné nástrah jako jsou miny nebo dělostřelecké věžičky, které musíte ničit. Ve hře vám dochází tři věci: život, střelivo a palivo. Proto jsou ve hře umístěné doplňující power-upy a čas od času se vyskytne tunel, ve kterém můžete doplnit palivo. Samotný tunel je koncipován zcela jinak - jedná se opravdu o 3D trubku, ve které se svojí rotací musíte snažit nasbírat co nejvíce paliva.

Podle mně moc hezky udělaná střílečka se spoustou nástrah a stupňující se obtížností. Pěkná kreslená grafika. Ikdyž pozadí plochy bylo stále stejné, díky onomu lehce 3D terénu byla každá úroveň odlišná a s přibývajícími úrovněmi jsem měl pocit, že opravdu postupuji někam dál, do neznáma. Délka hry byla poměrně krátká, tuším pouze 8 levelů, ale projít je nebylo zase tak úplně jednoduché. Hlavním úkolem ve hře bylo posbírat všechny barevné body, jinak se neotevřely vrata do další úrovně. Pokud se vám to nepovedlo na poprvé, nebo jste vrata objeli úmyslně, úroveň se jednoduše opakovala tak, že její konec byl spojen se začátkem. S tím, že co bylo zlikvidováno v prvním kole, už se ve druhém neobjevilo.
Ve hře se také hrálo o výsledné bodové SCORE, které umožňovalo zápis do pomyslné síně slávy.

Pro: Grafika, systém doplňování paliva a střel, střílečka jak měla být...

Proti: Krátké a rychle ohrané.