SpyParty

Nehotová verze
květen 2011

SpyParty je výhradně multiplayer hra, ve které se zhostíte role buďto snipera, nebo agenta. Hra se dělí na jednotlivé zápasy, ve kterých si 2 hráči rozdělí zmíněné role.

Hráč hrající za agenta dostane na začátku několik úloh (typu kontaktuj dané NPC, vyměň sošku atd.), které musí splnit v předem daném limitu. Hra je pro agenta v third-person perspektivě.

Sniper má naopak za úkol mezi ostatními NPC během časového limitu lidského hráče rozpoznat a zastřelit ho. Hra končí pro snipera neúspěchem, pokud zabije NPC. Sniper hru hraje z pohledu first-person.

Na výběr je z několika různých map a postav. Taktéž se dá nastavit, které úkoly musí agent splnit.

Hra je ve vývoji od roku 2009. V květnu 2011 byla otevřena beta verze na pozvánku a pro ostatní potom v roce 2013. Kdy bude hra hotova úplně, zatím není známo. V konečné verzi je plánováno více map a více módů.

Oh, SpyParty, SpyParty, je jen málo online her pro dva hráče podobně intimních. A přesto máš jednu z největších propastí mezi interakcí ve hře a mimo ni.

Nikdy jsem se necítil ve hře tak osaměle jako špión na párty, kde je ostatními pozorován a čeká se, kdy udělá chybu, kdy poruší etiketu, kdy ho za to sniper tvrdě ztrestá.

Nikdy jsem tak důkladně nezkoumal každý pohyb lidí na oslavě, každou jejich grimasu, s kým se baví, čtou? Jak často a jak rychle pijí? Nikdy jsem při zmáčknutí spouště nebyl tak často nejistý.

A přesto jsme jen na začátku cesty. Až se líp seznámíme, až spolu projdeme jednu z nejzajímavějších učících se křivek, až mi dovolíš nakouknout do tajů každého hosta, potom budeme párem na celý život.

Pro: komunita s rodinnou atmosférou, neuvěřitelná hloubka hry

Proti: horší přechod mezi beginnerem a itermediate, chybějící matchmaking