Spirit of Excalibur

1991

Po smrti krále Artuše upadá jeho království do chaosu a násilí. Znamená to i konec ideálů a jednoty rytířů kulatého stolu? Jistě, že ne! Povinností se ujímá chrabrý rytíř Constantine. Obklopí se zbývajícími rytíři a společně se pokusí nastolit v Anglii znovu mír. S kouzelníkem Merlinem na jejich straně se nezdá být tento cíl nedosažitelný.

V tomto dvojrozměrném RPG se výchozím bodem hráče stane hrad Camelot, jen co se tam dostane z Yorku, což je také jeho vůbec první úkol. Na Camelot mu přicházejí zprávy o dění v zemi a také poddaní z různých končin prosící o pomoc rytířů kulatého stolu. Většinu času tedy hráč stráví mimo hrad. Se svojí družinou se pohybuje po mapě s městy, vesnicemi a hrady. Přijímat questy jde i od místních, při putování zelenou, staroanglickou krajinou.

V případě střetu s nepřítelem se hra přepíná do bojového módu, ne zcela nepodobnému tomu v HoMaM. Počítat lze i s Merlinovou magií. Členům družiny je možné nejen udílet rozkazy v bitvě, ale jde je i úkolovat a svěřit jim menší questy. Schopnosti si tak nezlepšuje skrze nabyté zkušenosti jen Constantine, ale i ostatní rytíři.

Předpokládaná doba hraní: 14 hodin  ugraugra , 25.09.2015

Nahral jsem se toho hodiny a nikdy se nedostal dal, nez k druhemu stretu armad. Vzdycky tam od severu nabehla nejaka silena horda a vsechno pobila :) Stejne jsem to ale porad zkousel, protoze to ma super atmosferu rytiru kulateho stolu a ta hra se mi trelfila do obdobi filmu Excalibur a knizek. Nekdy to budu muset jeste rozehrat :)