Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Spiral Knights

04.04.2011
61
18 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
free to play
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Spiral Knights je akční free-to-play MMORPG, ve kterém hráč hraje za rytíře, jenž musel nouzově přistát na planetě Cradle. Po projití tutorialu se hráči otevře město Haven a může se dát do prozkoumávání třiceti úrovňového dungeonu nazvaného The Clockworks, který se stále posunuje a pohybuje.

Do nitra planety může rytíř vstoupit buď sám, popřípadě až se třemi dalšími hráči. Každá úroveň The Clockworks je náhodně generovaná a obsahuje mimo mnoha nepřátel i hádanky. Sestup do následující úrovně a další akce vyžadují energii, která se doplňuje během dne až do maxima 100. Lze ji však zvýšit nákupem tzv. Crystal Energy, kterých může být neomezeně. Pokud tedy hráči energie dojde, musí buď nakupovat nebo počkat až se mu doplní. Ve hře lze obchodovat virtuální měnou, kterou jsou zde koruny, nakupovat lze však i za reálné peníze.

Spiral Knights neobsahuje klasické zkušenosti, postava se vylepšuje equipem. Kvalitu předmětů určují hvězdičky. Hráč začíná se základními itemy bez hvězdiček, postupem hry lze najít či koupit až pětihvězdičkové vybavení. Rytíř může být vybaven brněním, přilbou, štítem, dvěma šperky a až čtyřmi zbraněmi (lze dokoupit víc slotů). Typy poškození jsou čtyři (normal, piercing, elemental, shadow), dále hra obsahuje i sedm statusů, které mohou pomoci v boji (stun, freeze, shock, fire, poison, curse, sleep). Nepřátelé mohou být samozřejmě na určitý druh poškození imunní.

Přestože je Spiral Knights založený spíše na kooperaci, byl v roce 2011 přidán i PvP. O rok později tvůrci přidali "Missions" neboli mise - dokončení každé z nich nabízí odměnu. Misí je několik typů - Rank, Prestige, Expansion a Arcade.

Jako ve většině MMORPG hráči zakládají cechy, hra obsahuje chat, poštu, lze si přidávat přátele. Grafika je ve 3D s pohledem z vrchu. Mimo Windows hra vyšla i na Linuxu a Macu.


Poslední diskuzní příspěvek

Kwoky:Technicka, proc to "prirovnavas" k D2 A T ? :)
Tohle s tim nema nic spolecnyho napr grafika, kouzla, interface, apd

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.