SpaceVenture

Nehotová verze
16.09.2022

Vesmírný instalatér Ace Hardway a jeho pomocník, robotický pes Rooter, se společně vydávají na další z řady rutinních údržbářských zakázek, tentokrát na výzkumnou stanici Nostrodomus. Acemu se však nešťastnou shodou náhod povede stanici zničit, což jeho zaměstnavatel nekvituje s povděkem a Ace se tak ocitá na dlažbě. Ace však i navzdory tomu, že je bez peněz, bez práce a bez vesmírného plavidla, nepropadá zmaru a rozhodne se postavit na vlastní nohy, aby mohl pokračovat v tom, co umí nejlépe – prošťouchávat trubky po celé galaxii...

SpaceVenture je duchovním nástupcem adventurní série Space Quest od jejích původních tvůrců, autorského dua Two Guys from Andromeda (Mark Crowe a Scott Murphy). Stejně jako Space Quest, i SpaceVenture je humornou sci-fi point'n'click adventurou, parodující a odkazující na celou řadu populárních sci-fi filmů a seriálů. Klasickou adventurní hratelnost tentokrát však doplní i řada různých miniher, od jednoduchých logických hádanek po sofistikovanou parodii na sérii Five Nights at Freddy's, která se dočkala i samostatného vydání s názvem Cluck Yegger in Escape From The Planet of The Poultroid.

@Pluto (29.01.2023 15:54): Aha, to jsem ani nevěděl... škoda. Čas od času si na to vzpomenu a checknu jak na tom hra je, ale teď už jsem se o ní hodně dlouho nezajímal... a nejspíše to už ani nemá cenu :).