Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sonic the Hedgehog


Zajímavosti

Verze hry

Spojením cartridgí Sonic & Knuckles a Sonic the Hedgehog pomocí "lock-on" technologie vznikla hra neoficiálně zvaná Blue Sphere, což je série náhodně generovaných speciálních bludišť původně ze Sonic 3 a Sonic & Knuckles. Bludišť může být vygenerováno celkem 134 217 728.
Pro GameCube hra vyšla v kompilaci Sonic Mega Collection, pro Playstation 2, Xbox a PC v její rozšířené verzi Sonic Mega Collection Plus, pro Sega Saturn vyšla v kompilaci Sonic Jam, pro Playstation 3 v kompilaci Sonic's Ultimate Genesis Collection a pro Nintendo DS v kompilaci Sonic Classic Collection.

Vývoj

Mezi nepřáteli (badniky) Sonica se měl také objevit robo-králíček Splats a dokonce se objevuje v beta-verzi v zóně Star Light, ale v konečné verzi se pak neobjevil.

Ostatní

Při sbírání prstýnků se střídá zvuk z levého a pravého reproduktoru (popř. sluchátka). Např. při sebrání prvního se ozve *cink* z pravého reproduktoru, při sebrání druhého se ozve *cink* z levého a při sebrání třetího se zase ozve *cink* z pravého atd.
Když Sonic dokončí 1. nebo 2. úroveň s alespoň 50 prsteny, objeví se obří prsten. Pokud do něho skočí, dostane se do speciální úrovně. Ve speciální úrovni je Sonic neustále stočen do klubíčka a odráží se od nárazníků a stěn plně otáčejícího se bludiště. V těchto úrovních hráč získá pokračování, pokud nasbírá alespoň 50 prstenů, ale hlavním cílem je získat Chaos Emerald, který je schován v bludišti. Při kolizi s jakýmkoliv blokem označeným "GOAL" se úroveň okamžitě ukončí.
Hra je obsažena v knize 1001 Video Games You Must Play Before You Die vydané nakladatelstvím Universe Publishing.