Snow

23.03.2012

freeware

Nezávislá 2D hříčka Snow je zpracována stylem krokovacího dungeonu/RPG ze staré školy s tím rozdílem, že zde není přítomna žádná soubojová stránka, ale pouze a jen kolekce hádanek a vzájemná kombinace předmětů. Autor Bento Smile děj prolnul s nádechem mystična a drobných filozofických úvah.

Cestu započínáme za chladné noci, po střetu s dívkou, jež nám nabídne nocleh ve srubu nedaleko odtud. Jsme usazeni do pokoje s dřevěnou podlahou, židlí, šatní skříní, dvěma historickými zbraněmi, krbem vrhajícího do místnosti mihotavé světlo a obří ornamentovou dvojbránou, kterou střeží gatekeeper, rohatý chrlič. K otevření potřebujeme sehnat klíč. Až tak učiníme, zvolíme si vchod/směr osudu, kterým se chceme dále ubírat. Tím dospějeme k rozličným zakončením. S těmito jednorázovými dvojdveřmi se setkáme třikrát.

V každé z rozmanitých lokací (les, podmořský svět, hřbitov, vodopád aj.) je přítomen černý rámeček s vypsanými úkony, jež lze provádět (pohyb na čtyři světové strany, průzkum, mluvit, příp. interagovat), vše patřičně textem okomentováno.