Slender's Woods

20.10.2012

freeware

"I try to move my arm and there's no feeling, and when I look there's nothing there. Something warm is flowing down my fingers, pain is flowing all through my back. Life is flowing out of my body, pain is flowing out with my blood. The ground is red and moist where I'm lying. God in heaven, teach me how to die."

Opustila vás manželka. Ve městě, kde jste spolu žili, vám ji vše připomíná a proto se přestěhujete do chaty vašich rodičů, do lůna přírody a zde se snažíte nalézt klid. Uprostřed noci zaslechnete venku podivné zvuky, vycházíte tedy ven, abyste zkontroloval, zda je vše v pořádku. Zde narazíte na příšernou hubenou postavu a hledáte záchranu v domě. Jste však uvězněni venku a váš dům je zabarikádovaný. Prcháte tedy do kůlny, kde nalézáte první z listů bizarního deníku muže jménem Cody. Čirá hrůza a paranoia vás žene podzemním tunelem ve snaze uprchnout. Budete mít nakonec odvahu postavit se Slendermanovi tváří v tvář?

Hra je další z freewarových variací na úspěšný indie horor Slender a vytvořil ji nezávislý ruský vývojář. Příběhem i hratelností se odchyluje od své předlohy. Hra je akční adventurou, kde musíte vyřešit řadu hádanek, kterými vás vede Codyho deník. Orientaci v lese, v podzemním tunelu a dalších lokacích vám usnadňuje baterka a kompas, které máte po ruce. Slender's Woods můžete projít ve dvou herních módech, v případě, že Story mód a Page collecting mód úspěšně dokončíte, otevře se vám malý bonus jako dárek za dohrání.