Skull Cracker

1996

Alternativní svět, kam nás zavádí děj hry, je místo, které na první pohled není nepodobné tomu našemu. Po ulicích se tu ovšem potulují zombie a jiná monstra. V zásadě neškodné nestvůry vlivem záhadné látky mění svůj charakter a stávají se krvelačnými bestiemi, které masakrují pokojné občany. Proto vznikla organizace MEI (Mortality Enforcement Inc.), která si klade za úkol držet počet těchto stvůr ve snesitelných mezích a také kontroluje jejich chování.

Skull Cracker je 2D rolovací akce, viděná pohledem z boku, kde se vtělíte do role jednoho z možných ochránců pořádku. Jedním z charakterů je Penelope Jones alias Bonebreaker. Hrou také můžete projít jako Mortis Rigor, neboli Skull Cracker. Každý z obou hratelných charakterů používá v zásadě odlišný způsob boje, oba však skáčou, běhají, používají různé kopy, údery a zbraně jako plamenomety, nebo dokonce stříkací pistole naplněné svěcenou vodou. Hra je rozdělena do čtyř hlavních misí. V nich navštívíte hřbitov, nákupní centrum, katedrálu a laboratoře a velitelství MEI.