SimCity Societies

SimCity Společnost

13.11.2007

SimCity Societies není plnohodnotným nástupcem série SimCity, jelikož úplně mění schéma budování města a snaží se jej co nejvíce přiblížit příležitostným hráčům (systém hry byl velmi zjednodušen).

Nový díl SimCity se pyšní plně trojrozměrnou grafikou. S novou grafikou přišel také nový herní systém. Nyní již není cílem uspokojovat potřeby občanů, jelikož stačí pro ně vybudovat přístřeší a oni vždy přijdou. Odpadá tak starost o daně, zabezpečení, vodovodní a elektrické rozvody apod. Také dopravní infrastruktura byla omezena na 2 typy silnic, metro a autobusy.

Hlavním cílem je budování společnosti. Narozdíl od předchozích dílů hráč již nevytyčuje parcely pro domy, ale staví dům po domu hezky sám. Podle zaměření města se také formuje společnost, která má pak specifické požadavky.

Je to taková jednoduchoučká, infantilní hra. Jenom stavíte různé domečky, a podle toho jaké postavíte, tak se mění politická kultura uvnitř města. Postavíte mrakodrap, hra zmodrá a máte tu kapitalistickou společnost, postavíte solární elektrárnu, hra zezelená a máte Ecotalismus, postavíte palác kultury, hra zrudne a máte...(nechci být vulgární). To je vlastně všechno, o nic víc ve hře nejde. Ale přes to všechno, jsem nad hrou strávil mraky hodin, a tvořil různé utopie nebo trápil simíky v různých ismech. Tady nejde ani tak o strategii, ale o kreativitu. Je to proto špatně? Pro mě rozhodně ne.

Pro: Kreativita

Proti: Po nějakém čase zjistíte, že je to strašná nuda