@Javor (29.01.2014 13:17): Tvl, jasne ved na vsetko su tam niekde tlacitka na klik, kua ze ma to nenapadlo.

Ono to zrychlenie je este komplikovanejsie, je to krasne vidiet v tom subore kde sa daju editovat hodnoty.

Napriklad maximalna hodnota v blizkosti pevniny je max 2x
maximum ak je nablizku nepriatel je tusim 64x
ak je priamo ponorka huntovana tak len 32x
maximum ako take v klude na mape je myslim 2048x (1024x v SH3)

skratka kazda situacia ma prense urcenu hodnotu maximalnej kompresie casu ktora sa da navolit, ale prave prepisanim hodnot v subore som si to vytunil napr. maximal som si dal 4096 myslim ostatne hodnoty tiez na 128-256 atd.
V pravém dolním rohu jsou tlačítka + a -, která slouží přesně k tomuto účelu. Ale zrychlení větší než osminásobné je možné jen na navigační mapě.
@TeriiTerii (28.01.2014 21:53): Stvorku som hral kedysi davno chvilu, takze pisem podla klaves z SH3 ktore si dobre pamatam, tam to bolo +,- na numerickej klavesnici (ale aj v Sh4 urcite tiez). Bohuzial v tvojom pripade notebooku bez numerickej klavesnice neviem teda ako to okaslat.

Klasicke +,- vedla cisiel (a backspace) teda iba pridava plyn/brzdu?

BTW hrat to bez casovej kompresie je absurdny nezmysel, za 20 hodin by si ledva vyplavala z pristavu niekam kusok do mora. :-)) Holt asi smola no.
Aha, to jsi mi poradil na zrychlení ponorky.. Já bych potřebovala zrychlit čas hry.. Jo a nemám num.klávesnici, mám notebook HP Rosignol..
Bože, právě jsem se úspěšně utkal s dvěmi torpédoborci (úspěšně v tom smyslu, že jsem zůstal plovoucí), cestou na základnu potopil lodě o objemu cirka 20 tisíc tun a když jsem konečně doplul na Jávu, tak se má ponorka radostně vrhla přímo proti molu. Aspoň mi postavili hezkou sochu in memoriam.