Sightless

11.12.2014

freeware

Jak už název napovídá, Sightless se snaží široké veřejnosti přiblížit život nevidomých, jak tito lidé „vidí“ a jakým způsobem vnímají věci okolo sebe.

Naším průvodcem se stává postarší slepý muž, hlavní protagonista tohoto černobílého počinu. Jeho prostřednictvím si zažijeme běžný denní režim nevidomého člověka, jaké to je spoléhat na sluch či hmat a nemoci se spolehnout na svůj zrak. Zkrátka a jednoduše, zakusit si svět, který pouze slyšíme, cítíme, ale nevidíme.

Zvukový podnět; konkrétně zde se jedná o poklepávání holí o zem; je pro nás velmi důležitý. Podle něj určujeme, co se kolem nás děje. Díky zvukovým vlnám si v hlavě utváříme 3D představu o prostoru, v němž se nacházíme, feedback pro hráče nese podobu "prchavé" vizuální obrysové informace.

Nezávislý titul Sightless je v základu koncipován jako explorativní adventura, tudíž očekávejte civilnější a klidnější průběh děje.