Ta zajimavost s tim dohranim... jde nejak zjistit podminky ty hry, ktera byla jakoze dohrana za 50s?

Mno:
 Win the game. Must be a fresh game (not a loaded savefile). Both Start New Game and Customize World are allowed. No Cheat Mode. No Premade Map. No Accelerated Start.

Mno takze si tam asi navolil tri cvilizace, malo zeme, a same hory. Pak tak tisickrat spustil hru a cekal az mu to hodi prihodne podminky, setlerama obsadil mesto a z vesnicky mu padla jednotka a sejmul dalsiho. meh..
@Red (23.02.2018 00:16): Staveni palace a pohled na mesto rozvijejici se mesto byl prave i v trojce, oboji byla moje oblibena cinnost. Trojku povazuju za nejlepsi dil, neni to jeste 3D, obsahuje vsechno dobry z predchozich dilu a klicovy bylo zavedeni strategic a luxury resources.

@Zx Atari 500 (23.02.2018 00:20): Kazdej ma holt "ten svuj dil". Ja hral nejvic jednicku, kterou bych ale dnes uz nehral a trojku.
Z těch klasických mám také dvojku nejraději. Ale Alpha Centauri je prostě daleko zajímavější hra. Pokud tedy civku, tak tuto.
@90210 (22.02.2018 23:48): To teda nebyl. U dvojky jsem stravil tisice hodin a trojka mi uz prisla neprehledna. Takovej odrazovej mustek pro IV+ ale jeste se to dalo... Pak uz konecna a s civkou jsem jednou pro vzdy skoncil. Ten prechod do 3D jsem nerozdejchal.
V Reflexu jsem nedavno cetl, ze Martin Jaros tuhle hru hraje uz 20 let. Popravde nevim proc, hnusnej Win interface. 3. dil byl lepsi uplne ve vsem, sam jsem ale uz dalsi dily neprijal.
<br><br>Pro: rozmanitost herních možností, encyklopedičnost, mapa světa<br><br>Proti: grafika, bojový systém jen lehce lepší než jednička, slabší atmosféra