Shopping Centre Tycoon

29.10.2004

Shopping Centre Tycoon je budovateľská stratégia a zástupca "tycoon" žánru, v ktorom ide o budovanie hypermarketov. Hra používa zaužívaný 3D engine RenderWare.

SCT ponúka 3 európske mestá s ich obľúbenými značkami a národnými zvláštnosťami. Konkrétne ide o Londýn, Paríž alebo Berlín a hypermarket môžete pochopiteľne postaviť v každom z nich. Vy sa vlastne ujmete úlohy manažéra a súčasne dizajnéra nákupného centra.

Nákupné stredisko neustále vylepšujete a umiestňujete do neho rôzne predajne - napríklad predajne s oblečením, módnymi doplnkami, mobilnými telefónmi, parfémami, alebo stánky s rýchlym občerstvením. Netreba zabúdať ani na fontány, odpočívadlá, kvetinovú výzdobu a ďalšie dekoratívne príslušenstvá.

Nevyhnete sa ani riadeniu financií, ľudí a samotnej prevádzky hypermarketu, budete najímať pracovníkov a podpisovať zmluvy s externými firmami, napríklad aj s upratovacími službami. Nemožno zabúdať ani na ochranu svojich zákazníkov pred vandalmi a zlodejmi a preto je dôležité najať bezpečnostnú službu, či nainštalovať kamery.

Pamätám si, ako som raz túto šitnú hru dostal na narodeniny za 250 korún, a skoro vôbec sa to nedalo hrať, mala neskutočne blbý editor, zamestnanci a zákazníci boli hrozne blbí a celá moja budova bola hneď plná smetí, grafika bola úž na dobu vydania hnusná, našťastie som ju už stratil.