Naneštěsti hra padá po změně cd (plus ne vždy funuje myš), takže to budu muset nějak vyřešit, protože cítím v kostech, že toto budu řadit vedle GK2 a The Lost Crown :).

Jinak hrané výkony v hrách od Sierra jsou špatné (až na pár vyjímek), zde jsou jako u předchozího projektu Ripper profesionálové.
/a co teprve hry jako Night Trap nebo Vouyer :)
O všímavosti a matematice? Sakra, to bude boj :-/

Herecké výkony, hmm. To mi připomíná, že třeba intro k Shivers je něco příšerného, všichni herci se tam potácí jako po flašce rumu, Děs. Ještě že potom už se tam nic podobného nezjevuje.
On to je problém o všímavosti a matematice. Takže nic pro mě :) Navíc na nutnost provedení tohoto úkonu hra takřka neupozorní.

Jinak ale podle prvního dojmu se jedná o jednu z graficky nejhezčích her co jsem viděl. Herecké výkony výborné, stejně tak srozumitelnost angličtiny (což u FMV her není pravidlem). Nedivím se, že ji má nejden adventurista v TOP3.

Tak já zase až tak velký fanoušek podobného stylu nejsem, natož abych se pouštěl do nějakých šíleností typu Treasure Quest. Ale třeba Black Dahlia bych si někdy zkusil, to mě už dlouho láká. A teď mě navíc láká odhalit řešení prvního puzzlu, bych se aspoň chvilku cítil jako hrozně kvalitní hráč podobných her :-)
Rovnou pak můžeš navázat více příběhovými tituly typu Riven nebo Black Dahlia (skoro nejtěžší puzzly v adventře, a to můžu hned z toho prvního potvrdit - na řešení bych nepřišel ani za týden).

A ještě zajímavostí z tohoto žánru je Treasure Quest, kdy první kdo ji dohrál vyhrál 1 milión dolarů.
7th guest mám v plánu si zahrát. Rozhodně bych zde na nějakou pofidérní recenzi moc nedal. Ostatně až to dohraju, tak napíšu komentář. A bude spíše pochvalný. Prostě se to hraje dobře, škoda pouze toho otravného spouštění přes změny rozlišení...
Já slyšel jen o 7th guest (a pokračování), jinak nic moc. Je možné, že máš pravdu. Recenze v Exkáči byly často nadnesené/podnesené (Descent dostal tak 90%, Duna 2 dost málo... s tím osobně nesouhlasím).
Marty McFly: Blbost to není ani náhodou. V rámci podobných her založených na řešení rozličných puzzlů je to asi to nejzajímavější, co jsem kdy hrál. Rozhodně to za zkoušku stojí.
Oh, není to ta hra, která byla v Excaliburu strhána tak na 20-30% ? Zajímavé, vždy jsem jí měl za nějakou blbost, ale kdo ví, jaká je pravda.