Ship Simulator 2008

12.07.2007

V tomto simulátoru usednete za kormidlo velké řádky lodí, od člunů až po velké přepravní lodě a dokonce i Titanic. Poplujete v mořích u Británie, Skandinávie, v Karibiku i Atlantiku, zakotvíte v evropských přítavech jako Hamburg či Rotterdam. Náplň misí obsahuje záchrany ztroskotaných lodí, dopravy posádky z pevniny na loď nebo dopravu cestujících na veliké zaoceánské lodi.

To musí být prdel jet týden s lodí z Anglie do Ameriky! :-D
Pořád rovně, sem tam vlna, potom zatáčka a zase rovně, pak posereš přistání a znova? :-D

Naprosto hloupá simulace, kterou ve všech ohledech překonávají i freewarové tituly. Na první pohled obsah vypadá alespoň trochu zajímavě, ale jestli u hry vydržíte víc jak hodinu, máte můj obdiv. Mise jsou úžasně nudné a grafika je snad vtip. Obrovské lodě bez textur - jen obarvené modely a moře zpracované ošklivěji než v o 5 let starších hrách. Ze hry mám dojem, že ji distributor sebral výrobcům asi tak v polovině práce a žádat za hru peníze je nebetyčná drzost. Přitom potenciál hry není nepodobný tomu z civilních simulátorům od Microsoftu, ale to by se hry musel chopit o dost lepší vývojový tým.

Pro: volby počasí, možnost postavit se na příď Titanicu

Proti: grafika, textury, pevnina, moře, mise, nuda, málo lodí, málo přístavů